Чи зобов’язані чоловіки, які перебувають за кордоном, повернутися в Україну після оновлення облікових даних: деталі закону

Читать на русском

Закон про мобілізацію не визначає жодних нових обов'язків для чоловіків , які актуалізують або отримають військові документи, щоб повернутися до України

Читать на русском
Біженці, мобілізація
Військовозобов'язані українці повинні оновини свої дані

Закон про мобілізацію не визначає жодних нових обов'язків для чоловіків , які актуалізують або отримають військові документи, щоб повернутися до України

У новому законі про мобілізацію є норма про те, що українські чоловіки, що перебувають за кордоном, повинні будуть протягом 60 днів оновити свої дані в українських представництвах або через електронний кабінет. Однак жодних обов’язків щодо повернення в Україну після цього цим законом не встановлено. Пояснення надав 15 квітня народний депутат, член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

За словами Федора Веніславського , оновлення облікових даних потрібне насамперед тому, аби держава не витрачала час та ресурси, щоб проінформувати чоловіків, яких немає в країні.

Він зазначив, що цей закон не визначає жодних нових обов'язків для громадян, які актуалізують або отримають військові документи, щоб повернутися до України, тай загалом уявити механізми виконання цих обов'язків для чоловіків за кордоном дуже складно.

«Для нас важливо, щоб громадяни України, які належать до категорії військовозобов'язаних і проживають за кордоном, оновили свої персональні дані. Бо людина може проживати за кордоном, а їй надсилають повідомлення, повістки за адресами, які зареєстровані в ТЦК. Держава витрачає час, матеріальні та людські ресурси, щоб проінформувати людину, яка в принципі не може бути проінформована, оскільки її немає в цьому місті», – пояснив нардеп.

У випадку якщо людина, яка перебуває за кордоном, отримує військово-обліковий документ дистанційно, вона може зробити це через електронну пошту, за допомогою телефону або через консульство під час активізації або отримання консульських послуг. Тому в цьому випадку немає жодних проблем, і для цих осіб не передбачено негативних наслідків.

Чоловіки за кордоном матимуть обмеження без військо-облікових документів, але торкнуться вони не всіх консульських послуг

Згідно прийнятому Верховною Радою Закону про мобілізацію, чоловіки за кордоном, які не оновили дані в ТЦК матимуть обмеження консульських послуг. Проте є випадки. Вони стосуються:

  • оформлення посвідчення на повернення в Україну;
  • вчинення консульських дій щодо дітей громадянина України;
  • другий з батьків цих дітей є іноземцем або особою без громадянства;
  • вчинення дій за заявами громадян України, які перебувають під арештом, затримані чи позбавлені волі за кордоном.

Зауважимо, що прийнятий Закон має підписати спікер парламенту Руслан Стефанчук. Після цього документ передають на підпис Володимиру Зеленському. Тільки через місяць з дня, наступного за днем опублікування закону, він набуде чинності.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.