Адвокат: через закон про мобілізацію ухилянтами автоматично можуть стати два мільйони українців

Читать на русском

Військовозобов'язаних чоловіків оголосять у розшук, якщо не з'явився до ТЦК протягом 60 днів

Читать на русском
Чоловіків можуть оголосити у розшук через відсутність даних у ТЦК
На законних підставах чоловіків можуть затримувати на вулицях

Військовозобов'язаних чоловіків оголосять у розшук, якщо не з'явився до ТЦК протягом 60 днів

Наразі в мережі обговорюють новий Закон про мобілізацію, який набуде чинності з 18 травня. Однією з важливих норм, є обов'язок оновлення персональних даних протягом 60 днів у відділеннях ТЦК. Однак люди можуть фізично не встигнуть оновити дані протягом двох місяців через завантаженість центрів комплектування.  Адвокат Микола Максимов поділився своїми думками про можливість покарання для тих, хто не виконає цього обов'язку.

Про це він розповів у коментарі ТСН. Зокрема, він повідомляє, що особи, які не оновили свої дані, можуть стикнутися зі штрафами та іншими обмеженнями, включаючи арешт майна та обмеження використання банківської картки. До того ж, правоохоронці можуть їх оголосити у розшук. 

Максимов повідомив, що поліція буде використовувати інші джерела інформації, включаючи банки, МВС та поштові компанії, для виявлення осіб, які не виконали обов’язок оновлення даних. Потенційно у розшуку можуть опинитися до двох мільйонів чоловіків. Проте Максимов зауважив, що це не означає, що поліція буде активно розшукувати всіх. Він вважає, що поліція переважно буде вести спілкування з особами, які не виконали обов’язків, і лише у випадках систематичного ігнорування можуть з’явитися більш суворі обмеження.

Загалом новий закон спрямований на посилення контролю за виконанням військових обов’язків. Але його реалізація може мати значні наслідки для багатьох громадян, зауважують експерти.

Призупинення консульських послуг за кордоном

Громадяни України, які перебувають за кордоном та не оновили дані в ТЦК та СП, мають це зробити. У новому законі про мобілізацію прописано, що оновити дані треба протягом 60 днів після набрання чинності закону про мобілізацію. Проте обмеження встановлені не для всіх консульських послуг, є випадки, що стосуються: оформлення посвідчення на повернення в Україну; вчинення консульських дій щодо дітей громадянина України; другий з батьків цих дітей є іноземцем або особою без громадянства; вчинення дій за заявами громадян України, які перебувають під арештом, затримані чи позбавлені волі за кордоном.

Також у разі, якщо чоловік подавав заявку про надання консульської послуги (наприклад, оформлення закордонного паспорта) до 23 квітня, її буде розглянуто та опрацьовано в повному обсязі навіть після цієї дати. Виняток в обмеженні послуг буде лише для тих чоловіків, які оформлюють документи на повернення в Україну.

Зазначимо, що у новому законі про мобілізацію є норма про те, що українські чоловіки, що перебувають за кордоном, повинні будуть протягом 60 днів оновити свої дані в українських представництвах або через електронний кабінет.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.