Запаморочливі сукні, тяжкохворі кінозірки, повернення старих хітів: підсумки вручення кінопремії BAFTA

Вячеслав Кореняко

Усі сюрпризи британського «Оскара»

Скільки фільмів, номінованих на «Оскар», ви вже подивилися? Якщо не всі (або ще навіть не починали), то у вас є час – до церемонії вручення головної кінопремії світу залишилося трохи менше ніж місяць (вона пройде 11 березня 2024 року), а поки що своїх володарів знаходять інші золоті статуетки. 18 лютого у Лондоні вшановували переможців BAFTA.

На червоній доріжці блищали головні британські та голлівудські знаменитості – Наомі Кемпбелл, Емма Стоун, Дуа Ліпа, Емілі Блант, Розамунд Пайк, Лілі Коллінз, Емма Коррін та багато інших. Без Марго Роббі теж не обійшлося. Вона хоч і не отримала нагороду, сама мала вигляд як статуетка – у дуже голлівудській і дуже гарній сукні Armani Prive.

Бредлі Купер з'явився на премії BAFTA у незвичайному образі. Колишній коханий Ірини Шейк одягнув виготовлений на замовлення двобортний костюм Louis Vuitton. Купер поєднував його з годинником Tambour та чорними класичними туфлями. Його фільм «Маестро» був номінований на BAFTA, але, на жаль, не виграв. 49-річний артист позував разом з екранною дружиною – Кері Малліган. Вона була в особливій сукні Dior – майстри ательє французького Дому повторили знамените Autriche dress із колекції 1951 року. Актриса зробила макіяж з червоною помадою.

З дружинами, але вже реальним, були й Роберт Дауні-молодший, і Х'ю Грант, і Джеймс Макевой. Жінки теж не відставали – супутником Наомі Кемпбелл став відомий продюсер Мохаммед Аль Туркі, Грету Гервіг супроводжував чоловік Ной Баумбах.

Окремо хотілося б відзначити Девіда Бекхема. На жаль, був без дружини Вікторії й навіть без обожнюваної доньки Харпер Севен, тобто виступав цього вечора сольно.

Почесним гостем церемонії став Майкл Джей Фокс. 62-річний актор понад 30 років бореться із хворобою Паркінсона. Недуга не завадила виконавцю ролі Марті Макфлая у фільмі «Назад у майбутнє» вийти на сцену.

Майкл сидів в інвалідному візку, йому допомогли під'їхати до мікрофона співробітники заходу. Зірки кіно, що перебувають у залі, зустріли його появу тривалими оваціями. Цей момент став неймовірно важливим та зворушливим для актора.

Артист зміг самостійно підвестися, щоб вручити статуетку за найкращий фільм – ним став «Оппенгеймер» Крістофера Нолана.

«Сьогодні увечері у цій категорії номінувалися п'ять фільмів, і всі п'ять мають щось спільне. Вони – найкраще з того, що ми робимо. Незалежно від того, хто ви й звідки, ці фільми можуть нас об'єднати. Є причина, через яку кажуть, що фільми – це чаклунство, бо вони можуть змінити ваш день. Це може змінити вашу думку. Іноді мистецтво може змінити ваше життя», – емоційно висловився Джей Фокс.

Емма Стоун з'явилася на премії у розкішній сукні гарного коралового відтінку з акцентним масивним рукавом на одному плечі.

Акторка зробила високу зачіску та обмежилася мінімальним макіяжем, який підкреслив її природну красу та привабливість. Губи винного відтінку стали найяскравішою деталлю її б'юті-образу.

Емма отримала нагороду за найкращу жіночу роль у фільмі Йоргоса Лантімоса «Бідолашні створіння». У картині вона зіграла Беллу Бакстер, яку повернув до життя вчений Годвін Бакстер. У скарбничці артистки вже є «Золотий глобус» за цю роль, вона номінована і на премію «Оскар».

«Кращим актором другого плану» став Роберт Дауні-молодший. І це його друга BAFTA, яку він отримав через (!) 31 рік після першої за роль у картині «Чаплін» 1993 року. Попередній рекорд становив 27 років і був встановлений сером Ентоні Хопкінсом у 2021-му, коли він отримав нагороду за найкращу чоловічу роль у фільмі «Батько» – майже через три десятиліття після перемоги у 1994-му у фільмі «Земля тіней».

Завершив урочистий захід виступ Софі Елліс-Бекстор, яка виконала свою знамениту пісню Murder On The Dancefloor, яка отримала друге життя після виходу фільму «Солтберн».

Переможці BAFTA 2024

Найкращий фільм – «Оппенгеймер»

Найкращий режисер – Крістофер Нолан («Оппенгеймер»)

Найкращий оригінальний сценарій – «Анатомія падіння»

Найкращий актор – Кілліан Мерфі («Оппенгеймер»)

Найкраща акторка – Емма Стоун («Бідолашні створіння»)

Найкращий неангломовний фільм – «Зона інтересів»

Найкращий анімаційний фільм – «Хлопчик і птах»

Найкраща операторська робота – «Оппенгеймер»

Найкращий документальний фільм – «20 днів у Маріуполі»

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

No ad for you