Якщо ви не знали, кому «подякувати» за обмеження з переказами з «картки на картку», то можете зробити це на сторінках у соцмережах відомого підприємця.
В ЗМІ набирає обертів скандал з нібито російським паспортом відомого українського IT-бізнесмена, який у 2023 році отримав посаду Почесного консула Румунії у Харкові. Ще до початку великої війни він був одним зі співзасновників української криптовалютної біржі Qmall. Проте гарна ініціатива вилилася у звинувачення в шахрайстві та обході обмежень НБУ щодо переказів.
Нагадаємо, що цього року Національний банк як регулятор побачив до біса багато незрозумілих переказів «з картки на картку». Він звинуватив у всьому ігорку та тіньовий бізнес, та на 6 місяців ввів обмеження на перекази у 150 тисяч гривень на місяць.
Надалі планують ухвалити законопроєкт, за яким «великий брат» буде більш ретельно слідкувати за перекиданням коштів та створить реєстр тих, хто цим зловживав. А дякувати за це потрібно бізнесменам, які після початку великої війни намагалися обійти обмеження, які згодом вилилися у глобальні заборони.
У листопаді 2021 року в Україні представили нову українську криптобіржу Qmall. Її «творцями» були Микола Удянський та Богдан Прилепа. Клієнтам обіцяли безпечне інвестування та роботу з криптовалютою у правовому полі.
Згодом, вже у жовтні 2024 року, у Києві пройшов захід N Crypto Awards 2024, квитки на які коштували від 1,5 тис. грн до 8 тис. грн за місце. Розкривати таємниці успішного успіху запросили Миколу Удянського як хедлайнера конференції.
Проте секретів інвестування, судячи з відгуків відвідувачів заходу, він не розповів. А поскаржився начебто на Нацбанк, який занапастив проєкт Qmall. Нагадаємо, що після 24 лютого 2022 року регулятор вимушено ввів обмеження на операції з валютою та переказами, щоб втримати фінансовий ринок.
«Криптобізнесмен Микола Удянський вперше публічно заявив, що намагався за допомогою переказів між фізособами у форматі p2p обходити табу/обмеження Нацбанку, але навіть це не допомогло врятувати бізнес», - поділився враженнями від конференції економіст Борис Кушнірук.
З його слів, намагання Удянського та йому подібних обійти заборону НБУ «вилилися у глобальні заборони для всіх без винятку українців з боку Національного банку».
«Нацбанк відрубав гривню, і ми дійшли до нуля. Спробували відновити через p2p, але це не допомогло. Люди почали виводити гроші та продавати, ведмежий ринок», — нібито виправдовувався Микола Удянський на конференції у Києві.
Економіст вважає, що «одкровення криптоінвестора зможуть зацікавити НБУ, а можливо, і нашу фінансову розвідку — Держфінмоніторинг». Загалом вийшло так, що за 8 тисяч гривень ті, хто хотів вкластися у крипту, дізналися від Удянського, що зараз у нас «не ринок, а х@йня».
Інформатор писав, що у березні 2023 року криптоінвестор отримав посаду Почесного консула Румунії в Харкові, хоча на той час міг мати російське громадянство.
Цим він заслужив місце у базі Центру дослідження ознак злочинів проти національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку «Миротворець». Про це 26 листопада повідомив військовослужбовець Кирило Данильченко.
«Привід (потрапити до бази «Миротворця» - ред.) відверто був - скріни російського паспорта і відповіді Росії про справжність доків. Виходило, що консулом він став приблизно тоді, коли паспорт був ще чинним. Та й закінчення терміну не означає автоматичного виходу з російського громадянства, - написав Кирило Данильченко.
З його слів, війна розпочалася у 2014 році, не у 2022, тому «паспорт з куркою» та контакти з кадирівцями мають зацікавити МЗС та правоохоронні органи. Але поки офіційних коментарів немає.