Як українцям, що отримали травму через війну безкоштовно пройти реабілітацію

Читать на русском

Для того, щоб пройти реабілітацію, необхідно мати висновок лікарсько-консультативної комісії лікарні (ЛКК)

Читать на русском
Як українцям, що отримали травму через війну безкоштовно пройти реабілітацію

Для того, щоб пройти реабілітацію, необхідно мати висновок лікарсько-консультативної комісії лікарні (ЛКК)

Українці самостійно обирають санаторно-курортний заклад для проходження реабілітаційного лікування. Це абсолютно безкоштовно. Всі витрати відшкодує Фонд соціального страхування України.

У ФССУ зазначили, що людина обов'язково має працювати та бути застрахованою. Як передає Інформатор, на час реабілітації пацієнту продовжується лікарняний листок, за яким Фонд фінансує допомогу по тимчасовій втраті працездатності. 

Кожен працюючий, який отримав травму через війну має право після стаціонарного лікування пройти курс реабілітації. Таке лікування дозволить відновити організм.

"Пройти курс відновного лікування після отриманих травм застраховані особи можуть на базі реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів, направлення відбувається зі стаціонару лікарні. Забезпечення реабілітацією за кошти Фонду відбувається за адресним принципом – так, пацієнт самостійно обирає санаторно-курортний заклад для проходження лікування", - йдеться у повідомленні.

Фонд оплачує проходження лікування за профілями медичної реабілітації, визначеними Порядком № 39, зокрема, у разі наявності ускладнень м’язово-скелетного профілю:

  • підгострий період після операцій на опорно-руховому апараті (ортопедичних, травматологічних);
  • підгострий період опіків;
  • ревматологічні захворювання.


А також нейрореабілітація, реабілітація після оперативних втручань на органах зору, інша (соматична) реабілітація (після оперативних втручань на органах травлення, сечостатевої системи, жіночих статевих органах) та інші. Застраховану людину направлять на лікування до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії лікарні (ЛКК), де перебуває пацієнт. Відновне лікування розпочинається одразу після закінчення гострого періоду.

"Саме вчасна реабілітація людей зі складними патологічними станами є одним із головних чинників упередження настання інвалідності та подальшого відновлення. Тож цей напрям залишається одним із найбільш важливих в роботі Фонду соціального страхування України", - зазначається у повідомленні.

Механізм отримання реабілітації за кошти Фонду:

  • після надання висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я щодо необхідності реабілітації за певним профілем, лікувальний заклад повідомляє ФССУ про наявність на лікуванні людини, яка має покази для проходження відновного лікування;
  • пацієнту надається перелік санаторіїв, які відповідають вимогам по профілю його хвороби, і він самостійно обирає заклад для проходження лікування;
  • Фонд узгоджує з санаторієм наявність вільних місць і укладається тристоронній договір – між Фондом, санаторієм і хворим;
  • застраховану людину направляють до санаторно-курортного закладу на відновне лікування зі стаціонару лікарні;
  • на час реабілітації пацієнту продовжується лікарняний листок, за яким Фондом фінансується допомога по тимчасовій втраті працездатності, аби компенсувати працівнику втрачений за час лікування заробіток.

Чи планують в Україні змінити підхід до реабілітації

В Україні до кінця року введуть міжнародну класифікацію функціонування (МКФ), яка дозволить лікарям визначати програму реабілітації. Зараз в нашій країні працюють чотири лікарні, де вже впроваджено новітні підходи реабілітації — у Чернігівській, Сумській, Рівненській та Львівській областях. Команди цих медзакладів пройдуть додаткове навчання, доукомплектуються необхідним обладнанням. 

Зараз працюють над тим, щоб МКФ стала робочим інструментом для кожного лікаря в Україні. Для цього створять спеціальний модуль у системі e-Health і кожен лікар зможе ним користуватися. Окрім цього, в рамках проєкту планується розробка змін законодавства для удосконалення політики реабілітації в Україні.

Нагадаємо, українці за добу зібрали 5 мільйонів гривень на реабілітацію захисників "Азовсталі". Крім того, Латвія прийматиме українців на лікування та реабілітацію.

Також Інформатор писав, на які виплати можуть розраховувати військові під час лікування чи реабілітації. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.