Як мешканцям Харкова подати заявку на компенсацію за зруйноване житло: роз'яснення адвоката

Читать на русском

За місяць подали понад 800 таких заявок

Читать на русском
Як мешканцям Харкова подати заявку на компенсацію за зруйноване житло: роз'яснення адвоката

За місяць подали понад 800 таких заявок

Харків щодня зазнає ворожих обстрілів армією рф. По місту випустили кілька тисяч ракет, тисячі будинків зруйновано. До центрів надання адміністративних послуг із моменту запуску послуги з фіксації пошкодженого чи знищеного житла, з другого червня, вже звернулося понад 800 людей. Ідуть ті, у кого немає смартфона або люди похилого віку, які не можуть самостійно сформувати та подати заяву у додатку «Дія».

На сьогодні сума компенсації, яка виплачуватиметься у майбутньому, становить 300 тисяч гривень. Поки що таке право мають особи, які втратили лише житлову нерухомість. Щоправда, сам порядок компенсації збитків поки що не розроблено, - розповідає адвокат Микола Максимов.

«Терміни виплати компенсації чітко не встановлені, але очевидно, що це можуть бути роки після закінчення війни. На жаль, досі не розроблено прозорої процедури видачі житла до моменту виплати компенсації. Громадянин, який втратив житло, має право стати на чергу на отримання житла від держави. Для цього слід звернутися до міської ради за місцем проживання та надати документи, які б підтверджували існування потреби в отриманні житла. Важливо правильно фіксувати руйнування. У майбутньому спеціальні комісії органів місцевого самоврядування здійснюватимуть огляд ушкоджень та даватимуть їм відповідну оцінку. Також приватні експерти чи фахівці мають право оцінювати збитки», - каже адвокат. 

Як мешканцям Харкова подати заявку на компенсацію за зруйноване житло: роз'яснення адвоката 1

Якщо немає документів на нерухомість, вони згоріли або залишилися під завалами, то їх потрібно відновити. Якщо це нотаріальні документи, їх дублікат може бути виданий нотаріусом, який їх колись затверджував. Якщо правовстановлюючим документом на квартиру є приватизаційне свідоцтво, то за його відновленням слід звернутися до місцевого бюро технічної інвентаризації та міської ради. 

Щодо кредитних квартир ситуація досить складна. З одного боку, знищення іпотечної квартири не свідчить про автоматичне призупинення кредитного договору та анулювання заборгованості. Але з іншого боку, у Верховній Раді вже на розгляді знаходиться законопроект №7441-1, яким планується звільнити боржників від кредитного боргу у разі руйнування іпотечної квартири чи житлового будинку.

Як мешканцям Харкова подати заявку на компенсацію за зруйноване житло: роз'яснення адвоката 2

Євгенія Кутнова 

На фото - зруйновані окупантами будинки у Харкові

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.