"Я згорю до утра, пришліть скору": як жінка з Черкас з температурою 37,5 змушувала диспетчера надіслати їй швидку

Марія Чала

Знаємо, що найменше нездужання іноді може спровокувати паніку, просимо вас бути розсудливими.

Параноя - страшна річ. У цьому випадку мова не про розлад психіки, а надмірному почутті власної важливості, коли людина вважає, що всі їй повинні. Навіть незважаючи на те, що прямої загрози немає. І проблеми, як такої, немає. І сенсу що-небудь робити конкретно зараз теж немає. Проте 59-річну жінку з Черкас із температурою 37,5° такі аргументи не влаштували.

Вона подзвонила на "103" і твердо наполягала на тому, щоби диспетчерка надіслала до неї лікаря. У неї третій день тримається температура, нежить і "йде кашель із грудей", тому потрібно, щоби її "послухали", - повідомляє Інформатор. Диспетчерка вислухала скарги, уточнила щодо можливих контактів з COVID-хворими, і запропонувала звернутися до сімейного лікаря. Те, що швидку допомогу на такі випадки не викликають, жінка повторила раз п'ять.

- Лікар не їздить, щоб слухати. Цим займається сімейний лікар, а температура 37,5 не збивається.
- Лікар должен приїхать і послухать легені. Я сама медпрацівник, я робила в лікарні, і я знаю, що він обязан приїхать і послухать!
- А ви, як медпрацівник, не знаєте, що цим займається сімейник лікар?

На кожну спробу диспетчерки пояснити, чому бригаду швидкої допомоги не викликають на такі випадки, у "пацієнтки" були свої аргументи: страх померти, два вихідних, страх "згоріти" й бажання жити. Спроби заспокоїти й пояснити, що нічого страшного не станеться, були проігноровані.

Знаємо, що найменше нездужання іноді може спровокувати паніку, але просимо вас бути розсудливими. І нагадуємо, що дзвінок на "103" передбачає, що людина знаходиться в невідкладному стані - це раптове погіршення здоров'я, яке представляє пряму загрозу життю. В іншому випадку диспетчер має повне право відмовити у виклику, адже він, по суті, є необгрунтованим саме для служби екстреної медичної допомоги.

Бригада швидкої допомоги не їздить до людей, щоби виміряти тиск, температуру, "послухать легені" і призначати жарознижуючі препарати - цим займається сімейний лікар, з яким у вас має бути підписана декларація. Якщо немає - нехай температура в 37,5° стане приводом її нарешті підписати.

Детальніше про те, у яких випадках потрібно викликати швидку допомогу, і коли її надають безкоштовно, - ми писали тут. Інструкція про те, як підписати декларацію із сімейним лікарем - тут.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you