WSJ: Українська ППО через брак боєприпасів збиває вже менше третини російських ракет

Любов Кінаш

Зниження ефективності ППО не стосується дронів

Ефективність роботи протиповітряної оборони України за останній час значно знизилася. Силам ППО вдається збивати лише 30% ракет, запущених російськими військами. При цьому, у попередні місяці цей показник був вищим. Водночас російські дрони збивають й надалі ефективно.

Такі дані наводить The Wall Street Journal. Зазначається, що зараз ППО збиває значно менше російських ракет, ніж за попереднє півріччя, коли українські зенітники збивали в середньому 46% ракет. Ще півроком раніше цей показник сягав 73%.

Журналісти WSJ дійшли цих висновків, проаналізувавши дані, оприлюднені командуванням Повітряних сил ЗСУ. Зниження ефективності ППО не стосується дронів, які легше збивати. Тут показник майже не змінився, знизившись лише на 1% до 82% за останні півроку.

Водночас Росія значно збільшила інтенсивність ракетних та безпілотних ударів по Україні. За півроку їх кількість зросла на 45% порівняно з попереднім півріччям.

Це призвело до того, що у ЗСУ закінчуються боєприпаси для систем Patriot, які були їх найкращим захистом від подібних атак. США та європейські союзники України вживають заходів, щоб надати ЗСУ необхідні засоби захисту, запевнив держсекретар США Ентоні Блінкен.

За оцінками джерела WSJ у європейській військовій розвідці, українським військовим потрібно протриматися близько двох місяців, доки не прибудуть нові боєприпаси та системи ППО.

Посилення ППО України

У бундестазі Німеччини допустили можливість використання західних систем ППО з території НАТО для захисту повітряного простору над прикордонними регіонами України, писав Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Такаможливість здатна зняти навантаження з української ППО і дозволить їй захистити фронт, вважає депутат від Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Родеріх Кізеветтер. Приклад Ізраїлю, коли у квітні сили США, Великобританії, Франції та інших країн допомогли відбити атаку Ірану, показує, що державам не обов'язково ставати в такому разі "воюючими сторонами", зазначає FAZ.

Відбивати російські атаки за допомогою західних систем ППО, розташованих у Румунії та Польщі, пропонували також експерт Мюнхенської конференції з безпеки Ніко Ланґе та колишній помічник генерального секретаря НАТО генерал-лейтенант Хорст-Хайнріх Браус. На думку Ланґе, це дозволило б створити на українському кордоні безпечну зону завширшки до 70 км, а також розвантажити українську ППО на інших ділянках фронту.

Якби Польща закрила частину українського неба, це б дозволило Україні перемістити установки та ракети – які і без того в дефіциті – в інші регіони, повідомляв і речник Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що наприкінці квітня РФ вчергове атакувала українську енергетику. Президент Володимир Зеленський на після ударів зазначив, що Україна потребує ще як мінімум 7 систем Patriot.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you