Втікачі та прогульники Верховної ради: хто з нардепів не ходить на роботу під час війни

Владлена Мачульська

Загалом протягом пленарних засідань з 21 квітня по 22 травня у парламенті відбулося 66 голосувань

Майже 20 народних депутатів регулярно пропускають засідання Верховної Ради під час війни росії проти України. В основному йдеться про представників колишньої фракції ОПЗЖ, позафракційних та екс-нардепів від «Слуги народу».

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на організацію «Рух ЧЕСНО».

У рамках аналізу не бралися до уваги народні депутати, які були відсутні з поважних причин (участь у бойових діях, декрет, робочі візити за кордоном). Загалом протягом пленарних засідань з 21 квітня до 22 травня у парламенті відбулося 66 голосувань за законопроєкти загалом, протягом яких у залі не було 17 нардепів.

Втікачі

Майже всі відсутні у квітні-травні нардепи – це колишні представники ОПЗЖ. У той самий час вони формально і дистанційно задіяні у процесі перегрупування після розпуску їх фракції. Частина з них спочатку дистанційно написала заяви про вихід із фракції, а потім так само дистанційно перейшла до групи «Платформа за життя та мир» (ПЗЖМ) Бойко-Льовочкіна. Це, зокрема, Юрій Солод, Наталія Королевська, Сергій Льовочкін, Олег Волошин, Олександр Пономарьов та Олександр Пузанов.

Інші перейшли до групи «Відновлення України» Абрамовича-Столара. За інформацією ЗМІ, ці нардепи також ще в середині лютого виїхали з країни. Слід зазначити, що частина відсутніх депутатів від ОПЗЖ перебуває на керівних посадах у парламентських комітетах:

  • Ігор Абрамович — заступник голови комітету з питань фінансів та податків,
  • Олег Волошин — заступник голови комітету з питань євроінтеграції,
  • Наталія Королевська — заступниця голови комітету з питань соцполітики,
  • Вадим Рабинович — голова підкомітету з питань міграційної політики та громадянства.

Як бачимо, всі ці повноваження не дуже сприяли тому, щоб вони повернулися до України та працювали на благо народу під час війни.

Прогульники

Ще в парламенті є депутати, які переважно відсутні і не беруть участь у голосуваннях — іноді їхні картки вставлені у слоти, але вони фактично не голосують. Можна припустити, що картки для голосування розставляють їхні колеги із фракції чи групи, щоб імітувати присутність депутатів на засіданні.

Так, наприклад, одеський нардеп-мажоритарник від «Слуги народу» Ігор Васильківський постійно був відсутній, але під час одного голосування 3 травня картка «не голосувала» (була у слоті). На засіданні 21 квітня він був відсутній протягом 11-ти голосувань, а протягом 10-ти картка «не голосувала». Нардеп також був відсутній 24 лютого під час голосування за введення воєнного стану.

У фракції «Батьківщини» нардепа Сергія Тарута не було під час 48 голосувань у квітні-травні, а під час 19 «не голосував». Картка нардепа також не голосувала за введення воєнного стану 24 лютого.

У депутатській групі «За майбутнє» під час 22 голосувань був відсутній нардеп-мажоритарник Степан Івахов, у разі решти 44 голосувань його картка «не голосувала». Нардеп також був відсутній 24 лютого під час голосування за введення воєнного стану.

Нагадаємо, у нардепів Волошина, Рабиновича та Чорного від «ОПЗЖ» вилучили зброю.

Крім того, нардепа Киву звинуватили у держзраді.

Також Інформатор писав, що Верховна Рада дозволила конфіскувати майно у тих, хто підтримує російське вторгнення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you