В Україні з'явився законопроект, який регламентує роботу ломбардів та швидкозаймів

Читать на русском

Проект закону передбачає правила контролю за діяльністю фінансових компаній, що працюють в сегменті споживчих кредитів, та ломбардів

Читать на русском

Проект закону передбачає правила контролю за діяльністю фінансових компаній, що працюють в сегменті споживчих кредитів, та ломбардів

У Верховній Раді України зареєстрували проект Закону №5065 "Про фінансові послуги та фінансові компанії». Документ регламентує роботу компаній з позик та ломбардів.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу Нацбанку.

Законопроект заявлений як рамковий для всіх фінансових послуг в Україні. Це означає, що він контролює ринок всіх фінансових послуг та якість надання їх споживачеві. Проект закону в регуляторі визначили як фундаментальний та такий,що визначає роботу всього фінансового ринку.

Він покликаний захистити споживачів, - відзначили там.

Частина документу встановлює норми роботи кредитних компаній та ломбардів.

Законопроект визначає два типи послуг:

  • фінансові послуги.Це страхування і перестрахування; кредитування; фінансові платіжні послуги, послуги в області накопичувального пенсійного забезпечення та інші можливості. Для надання фінансових послуг ломбарди, кредитні спілки, страхові та фінансові компанії повинні отримати ліцензію.
  • супровідні послуги.Це агенти та брокери, а також інформаційні, інкасаторські послуги та дані бюро кредитних історій. Такий сервіс не повинен отримувати ліцензію, але зобов'язаний зареєструватися.

Законопроект встановлює вимоги до мінімального розміру власного капіталу - від 1 до 10 млн грн в залежності від типу установи та виду послуг.

Регулятор буде дивитися за ринковою поведінкою компаній і зможе втрутитися, коли законодавство ще не порушено, але НБУ бачить такі ризики.

У Нацбанку додали, що документ стане базою для законопроектів «Про страхування» та «Про кредитні спілки».

Раніше Інформатор повідомляв, що НБУ частково заборонив нараховувати штрафи та пеню за кредитами і назвав максимальну планку.

Також повідомлялося, система електронних платежів НБУ перейшла на розширений регламент роботи .

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.