В Україні в пологових будинках вже півтора місяці новонароджені не отримують вакцину БЦЖ: причина

Читать на русском

Дітей виписують з відміткою у довідці - "відсутня вакцина"

Читать на русском

Дітей виписують з відміткою у довідці - "відсутня вакцина"

З 31 січня 2021 року в Україні новонароджені не отримують в пологових будинках вакцину БЦЖ (проти туберкульозу). У неї закінчився термін придатності.

Про це Інформатору повідомили в КНП «Київський міський пологовий будинок №6».

"З 31 січня 2021 року в Україні новонароджені не отримують в пологових будинках вакцину БЦЖ, у неї закінчився термін придатності. Ми зверталися до департаменту охорони здоров'я, а також до міністерства охорони здоров'я України", - заявили в пологовому будинку.

Припинення вакцинації від туберкульозу може спровокувати сплеск захворюваності серед дітей.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов тиждень тому повідомив, що дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) поставить до України нову партію вакцин БЦЖ протягом 7-10 днів.

"Це просто форс-мажор, який виник у ЮНІСЕФ. Я був впевнений, що ніяких проблем в ЮНІСЕФ не буде. Ми традиційно працюємо з ЮНІСЕФ, але будемо вносити якісь зміни до наших договорів, оскільки це дуже важливо. Всі інші вакцини в країні є", - пояснив Степанов.

За його словами, діти, яким не було зроблене щеплення, поставлені на облік, їм потрібно буде зробити вакцину БЦЖ обов'язково.

Для довідки: В Україні та багатьох інших країнах, де поширений туберкульоз, щеплення вакциною БЦЖ є обов'язковим. Вакцинація проти туберкульозу проводиться на 3-5 добу після народження (не раніше ніж через 48 годин).

Нагадаємо, Україна закупила на 20 млн гривень вакцини для планових щеплень. Крім того, у 2020 році в Україні зафіксували 12 випадків правця.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.