В Україні планують штрафувати за відмову від габаритно-вагового контролю

Читати російською
Новий максимум штрафу за порушення вагових обмежень - 51 000 грн

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №3743 про зміни адміністративного кодексу, що стосуються габаритно-вагового контролю. Рішення підтримали 270 народних депутатів.

Про це повідомляє Інформатор .

Законопроектом пропонується ввести адміністративну відповідальність за правопорушення в сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані за допомогою засобів фото- та кінозйомки, відеозапису в тому числі зафіксованих в автоматичному режимі.

Закон пропонує накладення штрафу в розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 тис гривень) за відмову від габаритно-вагового контролю. За порушення при внесенні відомостей до товарно-транспортної накладної або інші визначені законодавством документи на вантаж, хочуть штрафувати в розмірі 2 тисяч таких мінімумів (34 тисячі гривень).

Розмір штрафів за перевантаження до 10% (8 500 грн) і до 20% (17 000 грн) залишається без змін. Штраф за відмову від проходження габаритно-вагового контролю складає 51 000 грн. На таку ж суму будуть штрафувати компанії, водіїв та приватних підприємців за протидію співробітникам Укртрансбезпеки.

Водіїв також штрафуватимуть за відмову зупинити для перевірки транспортний засіб. Мінімальний розмір штрафу в цьому випадку 3 400 грн. Максимальний - 51 000 грн.

Нагадаємо, перевантаження транспорту:водіям за тиждень нарахували 3,4 млн грн штрафів.