В Україні захищатимуть майно дітей по-новому: що закон заборонятиме батькам

Читать на русском

В Україні змінили закон щодо майна, яке належить дітям

Читать на русском
Майно дітей
В Україні змінили закон щодо захисту майна дітей

В Україні змінили закон щодо майна, яке належить дітям

Опубліковано закон щодо захисту права власності на майно, яке належить дітям (або особам, які знаходяться під опікою). Нові правила в Україні набудуть чинності вже з 5 жовтня 2022 року. Експерти пояснили, що саме зміниться для громадян. Зокрема, закон направлений на захист майна дітей від можливих протиправних дій батьків чи опікунів. 

Як передає "Судово-юридична газета", відповідно до нового закону батьки та опікуни не мають права без дозволу органу опіки відмовлятися від прав на майно малолітньої дитини. Також вони без окремого дозволу не можуть видавати письмові зобов'язання від імені малолітньої дитини. 

Пояснюється, що батьки малолітньої дитини (або опікуни особи) не мають права без дозволу вчиняти такі правочини:

  • відмовитися від прав на майно підопічного, у тому числі речових прав на нерухоме майно, що підлягають державній реєстрації;
  • видавати письмові зобов’язання від імені підопічного;
  • вчиняти правочини щодо.

Тобто, без спеціального дозволу батьки або опікуни не мають право розпоряджатися земельними ділянками, на яких розміщений об'єкт, що належить дитині (або особі, над якої встановлена опіка). Не можна буде також здійснювати відчудження або поділ майна. Слід зауважити, що це стосується не тільки нерухомості, але й іншого цінного майна (наприклад, транспортних засобів). 

"У Законі України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень"  буде зазначено, що державний реєстратор встановлює відповідність заявлених прав і поданих/отриманих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, зокрема наявність дозволу органів опіки та піклування на відмову від права власності на нерухоме майно, об’єкт незавершеного будівництва, майбутній об’єкт нерухомості, власником якого є малолітня дитина або неповнолітня особа, або на внесення такого майна до статутного (складеного) капіталу (пайового фонду) юридичної особи чи як вступного, членського та/або цільового внеску члена кооперативу (пункт 1 ч. 3 статті 10 Закону доповнили абзацом 8), - пояснили експерти.

Крім того, були внесені зміни до статті 12 Закону "Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей". Йдеться про такі пункти:

  • Держава охороняє і захищає права та інтереси дітей під час вчинення правочинів щодо нерухомого майна, об’єкта незавершеного будівництва, майбутнього об’єкта нерухомості;
  • Зменшення або обмеження прав та інтересів дітей під час вчинення будь-яких правочинів щодо житлових приміщень не допускається.

Тобто, представники органів  опіки та піклування здійснюють контроль за дотриманням батьками та особами, які їх замінюють, житлових прав та прав на інше цінне майно. 

Нові закони в Україні

Раніше в Україні підписали закон, згідно з яким  жінки отримають право починати декретну відпустку пізніше, ніж це передбачалося законом раніше. Тепер працюючі вагітні жінки за власним бажанням (за відсутності протипоказань) можуть самостійно обирати, коли їм йти в декретну відпустку.

"Надання можливості працюючій жінці, за відсутності медичних протипоказань, та за її бажанням розпочинати відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами пізніше, ніж за 70 (90) днів до очікуваної дати пологів та пропорційно збільшити післяпологову частину відпустки", - пояснив народний депутат Ярослав Железняк. 

Також президент України підписав закон, згідно з яким тепер українці офіційно святкуватимуть Різдво 25 грудня (раніше 6 січня). Крім того, зміняться й дати інших свят. Зокрема, День Святого Миколая тепер випадатиме на 6 грудня (раніше було 19 грудня). 

Нагадаємо, в Україні правоохоронці матимуть право збивати цивільні безпілотники, але в певних випадках.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.