В Україні створили перші бронежилети для дітей

Читать на русском

Загалом мають виготовити 500 дитячих екземплярів захисного спорядження

Читать на русском
В Україні створили перші бронежилети для дітей

Загалом мають виготовити 500 дитячих екземплярів захисного спорядження

Спецжилети, які створили для дітей мають їх захищати під час обстрілів. Вони легкі та вже пройшли необхідні випробування. Йдуть в комплекті з захисною каскою. Перші 30 штук вже передали до органів ювенальної превенції, які координують евакуацію школярів з прифронтових регіонів.

Як пише "Суспільне" перші бронежилети для евакуації дітей створили у Львівські області. Вони призначені для дітей віком від 5 до 14 років. Один такий жилет важить до двох кілограмів.

"Взяли всі технології військового бронежилету, зробили його із всіх матеріалів для військового бронежилету, але зручним для дітей та таким, що виділяється на фоні інших людей. Зі спеціальними кишеньками для номеру телефону та імені батьків, для спеціальних знаків від Національної поліції та наклейки "Діти". Ручка для евакуації, світловідбивні стрічки", — каже заступник голови правління Львівського оборонного кластеру Юрій Федоров.

За його словами, балістичною основою є надвисокомолекулярний поліетилен, багато шарів такого матеріалу. Це найпрогресивніший та найлегший матеріал для бронезахисту, який захищає від куль. Але це не основне його завдання. Він також захищає від уламків. Перші 30 штук вже передали ювенальній превенції. Загалом в оборонному кластері мають виготовити 500 дитячих бронежилетів. А поки що ще шукають партнерів, які могли б надати захисні каски малих розмірів.

Як пише ТСН, вартість такого бронежилету близько пів тисячі доларів. В кластері планують зробити з пів тисячі таких засобів захисту для евакуації дітей з міст, які обстрілюють. 

"Він не важкий, а каска важка", - каже дитина після примірки. 

 

Чому бронежилети важливі саме для дітей

Російські окупанти кожного дня обстрілюють та наносять ракетні удари по містах та селах України, страждає місцеве населення, зокрема діти. Загарбники гатять по житловим будинкам, дитсадкам, школам, саме через це частина дітей зараз навчається в онлайн-форматі. За даними Офісу генерального прокурора України, станом на 9 вересня більше ніж 1 126 дітей постраждали в Україні через збройну агресію російської федерації. Зокрема, 383 дитини загинули та понад 743 отримали поранення різного ступеню тяжкості. Ці цифри не остаточні, оскільки триває робота з їх встановлення в місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях. Тож, щоб хоч якось захистити дітей почали створювати бронежилети і каски. 

Для прикладу, 9-річна Анжеліка у березні евакуювалася з батьками з Харкова, родина переживала за безпеку дітей, але захистити їх не було чим. 

"На той час я знав кілька випадків, коли люди евакуювалися з міста чи їхали в машині, і в них попадали кулі, тому я б хотів на той час захистити свою дитину якимось бронежилетом, каскою", - каже батько дівчинки Олександр.  

Нагадаємо, у Києві лікарі врятували відрубаний палець 9-річному хлопчику, якого батько вивіз з окупації. Крім того, діти на тимчасово окупованих територіях будуть продовжувати вчитись за українською програмою. 

Також Інформатор писав, як українцям, що отримали травму через війну безкоштовно пройти реабілітацію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.