В Україні розробляють систему для протидії іранським дронам-камікадзе

Читать на русском

Загарбники активізували використання дронів-камікадзе

Читать на русском
В Україні розробляють систему для протидії іранським дронам-камікадзе

Загарбники активізували використання дронів-камікадзе

Зразки збитих іранських дронів "Shahed-136" вивчаються. Також розробляється найефективніша система протидії їм. Протиповітряній обороні вдається їх збивати, хоча їх не завжди видно під час запуску і вночі. 

Про це повідомила начальниця об'єднаного координаційного пресцентру сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк. Жителів населених пунктів, де відбуваються атаки дронами-камікадзе, у разі звуку, схожого на бензопилу або моторолер, терміново переходити в укриття.

"Це достатньо нова зброя, з якою ми зіткнулися, тому всі зразки, які ми зуміли здобути, вивчаються фахівцями, напрацьовується найефективніша система протидії їм. Зокрема, є у нас приклади досить результативного збиття цих дронів. Є розуміння, що їх можна збивати на певній висоті і стрілецькою зброєю, це також використовується досить потужно", - заявила Гуменюк.

Вона закликала жителів населених пунктів, де відбуваються такі атаки, у разі звуку, схожого на бензопилу або моторолер, терміново переходити в укриття. Адже ураження з землі цього дрону буде масоване. Щоб не потрапити під такий вогонь не треба наближатися до того місця звідки він ведеться. 

"Можна отримати поранення як від іранського безпілотника, так і від ударів ЗСУ, які намагатимуться знищити об’єкт", - зазначали Гуменюк. 

Гуменюк пояснила принцип дії іранського безпілотника та відзначила, що він атакує об’єкт, призначений для ураження, і розривається сам від вибухівки, яку несе. За її словами, точну кількість іранських дронів, які є в окупантів зможе назвати українська розвідка, адже цифри різняться. Раніше воєнні експерти говорили, що їх 300 штук. 

Що відомо про дрон-камікадзе Shahed-136

Рашисти почали використовувати дрони-камікадзе іранського виробництва Shahed-136 для ударів по великих містах України. За даними Defence Express, характерною візуальною особливістю Shahed-136 у повітрі є його характерне трикутне крило, розмах якого менший за довжину. Водночас розвідувальні дрони з аеродинамічною схемою літаюче крило мають значно більші крила у співвідношенні до довжини фюзеляжу. Він не оснащений камерами й найбільш вірогідним засобом наведення для нього є супутникова навігація. Тобто він може атакувати лише заздалегідь розвідані стаціонарні цілі. 

Відносно кількості таких дронів, які рф закупила в Ірану достовірної інформації немає. Але, за логікою, спочатку здійснюється закупівля відносно незначної партії для оцінки реальної ефективності на полі бою. Варто зазначити, що використання виключно цивільних компонентів (окрім звісно бойової частини), може дозволити рф розпочати локалізоване виробництво цих дронів на власних потужностях.

Нагадаємо, Одесу атакували іранськими дронами-камікадзе. Крім того, росіяни атакують Південь України іранськими дронами-камікадзе, є пошкодження. 

Також Інформатор писав, що росіяни погрожують підірвати заміновану Запорізьку АЕС. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Заголовне фото: Imamedia via AP

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.