В Україні продовжує дешевшати пальне: які ціни на заправках

Читать на русском

Ціни на пальне зменшилися в середньому на 2 гривні

Читать на русском
В Україні продовжує дешевшати пальне: які ціни на заправках
Фото ілюстративне

Ціни на пальне зменшилися в середньому на 2 гривні

В Україні за тиждень, з 13 по 20 січня, продовжували знижуватися ціни на пальне. В середньому — на 2-3 гривні за літр. Про це свідчать дані щоденного моніторингу роздрібного ринку Консалтингової групи «А-95».

Як пише Enkorr, на заправках мережі «Привату» («Авіас», ANP й інші) пальне подешевшало 3 грн/л. Так, ціна бензину А-95 зменшилася до 50 грн/л, А-95+ — до 50,50 грн/л, ДП — до 52,00 грн/л. На 2,00-2,90 грн/л ціни опустила мережа «Укрнафти». Там зараз бензини коштують 47,50-49,50 грн/л, ДП — 51,50 грн/л.

«У такому ціновому діапазоні реалізують пальне й інші мережі економ-сегменту. Наприклад, на UPG бензини коштують 48-50 грн/л, а дизпальне — 52 грн/л. Найменші ціни на звичайну «п’ятірку» зафіксовано у мережах «Авантаж» і VostokGaz — 47,50 грн/л і 46,99 грн/л відповідно», — йдеться в повідомленні.

Крім того, на ОККО й WOG усі види пального подешевшали на 1 грн/л: бензин А-95 — до 51 грн/л, А-95+ — до 53 грн/л, ДП — до 55,00 грн/л. На 0,4-1 грн/л ціни на пальне знизили BVS, U.GO, KLO, «БРСМ-Нафта», Shell, Amic, Mango та інші мережі заправок.

Зміна роздрібних цін на АЗС із 13 по 20 січня, грн/л
Зміна роздрібних цін на АЗС із 13 по 20 січня, грн/л

Чи виросте ціна на бензин в Україні

Не дивлячись на посітйний ріст цін на пальне - вони можуть продовжити зростання й надалі. Це залежить від логістики та збільшення попиту. В лютому може додатись ще один фактор росту ціну - ембарго на російські нафтопродукти. Про це розповів експерт з питань енергетики Геннадій Рябцев, пише OBOZREVATEL.

Ситуація буде визначатися залежно від того, чи зможуть трейдери забезпечити в лютому-березні зростання потреб за скороченою пропозицією на ринку Європи. 

"З 5 лютого запроваджується ембарго на російські нафтопродукти, і це означає, що можуть виникнути проблеми з наявністю на спотовому ринку (ринок, де здійснюються термінові контракти) вільних обсягів нафтопродуктів. Тому що насамперед європейські виробники будуть виконувати контракти – довгострокові та середньострокові. У наших трейдерів цих контрактів немає, вони працюють здебільшого на спотовому ринку, і тому через зникнення російських нафтопродуктів можуть виникнути проблеми з наявністю достатньої кількості бензину й ДП", – сказав експерт.

Нагадаємо, ми писали, як будуть мінятися ціни на пальне у 2023 році та чи повториться дефіцит пального в Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.