В Україні можуть підвищити комунальні тарифи: коли та чому

Ліна Кіндратюк

Підвищення тарифів на комуналку будуть розглядати після опалювального сезону

В Україні після завершення опалювального сезону уряд може підвищити тарифи на комунальні послуги. Це дасть змогу збільшити зарплати енергетикам та працівникам критичної інфраструктури. Про це в ефірі телемарафону повідомив голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Костянтин Ущаповський.

Він, відповідаючи на запитання, чи буде у 2023 році підвищення тарифів на комунальні послуги, заявив, що під егідою Кабміну працює робоча група, яка готує відповідні пропозиції для того, щоб стабілізувати ринок. Ущаповський пояснив, що підвищення тарифів дасть змогу збільшити зарплати енергетикам та іншим працівникам критичної інфраструктури, а також проводити аварійні відновлювальні роботи

"Зараз уряд разом із нами, разом з Міністерством енергетики шукає оптимальний шлях для того, щоб розробити програму, згідно з якою після закінчення опалювального сезону можна буде повернутися до цього питання (підвищення тарифів, – ред.)", - наголосив очільник НКРЕКП.

Як змінилися ціни на комунальні послуги

У жовтні 2022 року зростання становило 5,5%, порівняно з аналогічним періодом за минулий рік. За газ ціна зменшилася. Про це свідчать дані Державної служби статистики України. Найбільше з послуг подорожчало утримання та ремонт житла на 25,5%. Каналізація подорожчала на 14,9%, водопостачання тепер коштує на 12% дорожче, а прибирання сміття зросло в ціні на 11,9%. Послуги з управління багатоквартирними будинками також подорожчали на 4,4%.

Гаряча вода та опалення майже тримаються на рівні торішнього жовтня, збільшивши тариф лише на 0,8%. Водночас електроенергія залишилася такою самою за ціною. Своєю чергою природний газ подешевшав на 1,3% для побутових споживачів..

Нагадаємо, в Україні діє мораторій на підвищення тарифів. Законом №2479-IX, був введений мораторій на підвищення тарифів на комунальні послуги для населення на час бойових дій і на пів року після їх завершення. Закон забороняє протягом воєнного стану та шести місяців після його завершення підвищувати комунальні тарифи газ, теплопостачання та гарячу воду. Різницю між встановленим тарифом і реальною вартістю постачальнику комунальних послуг компенсуватиме держава.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you