В Київстар пояснили, чому разом зі світлом пропадає інтернет

Софія Єлагіна

Діє принцип ланцюгової реакції

Наявність генераторів, батарей чи інших пристроїв автономного живлення для роутера не гарантуватиме вам Інтернет. Справа в тому, що це система, в якій одна ланка залежить від іншої. Чи є можливість уникнути проблем під час блекауту?

Для цього треба розуміти принцип дії “Домашнього інтернету”, і фахівці “Київстар” розповіли про нього детальніше. Технологія, яка забезпечує інтернет, називається “Оптика в будинок”. Вона не потребує додаткового обладнання в квартирах і безаварійність. Мережа “Домашнього інтернету” складається з:

  • базової станції
  • оптичного кабелю, що замикає ланцюг
  • будинкового комутатора 
  • мідного кабелю всередині будинку, який ми підключаємо до роутера або ноутбука.

 

Для постійної роботи потрібно забезпечити постійним енергоживленням всі ці складові. Джерелом живлення оптичного кабелю є базова станція. І якщо її буде знеструмлено, інтернет зникне в усій мережі. Він не відновиться, навіть якщо ви під’єднаєте роутер до власного джерела живлення. Втім, є і добра новина. Якщо світло зникне лише в одному будинку, в решті воно може залишитись. 

“Це тому, що живлення оптичного кабелю є кільцевим, і ми можемо підтримувати його в різних напрямках. Якщо електропостачання пропаде в кількох будинках одразу, то кабель між ними буде знеструмлений. Тому інтернет зникне, але не скрізь, а лише на проміжній ланці”, – пояснюють фахівці. 

Також в компанії повідомили, що наразі працюють над тим, щоб безперебійно забезпечувати систему енергоживленням. Для цього розмірковують не тільки над застосуванням акумуляторів, дизельних генераторів і безперебійників, але й над модернізацією оптичної мережі. 

Блекаут і проблеми зі зв'язком

Після масованого ракетного обстрілу 23 листопада більшість регіонів України залишилась без електроенергії. Окрім того, в деяких будинках і квартирах не було опалення і води, адже знеструмлені насоси не могли працювати. Спостерігались проблеми зі зв'язком та інтернетом, через що "гарячі лінії" та сайти телефонних операторів були перевантажені скаргами абонентів. Пояснення було майже одне й те саме - для стабільного зв'язку потрібне стабільне живлення, а резервного вистачає тільки на кілька годин. 

Раніше ми писали про те, як довго українцям доведеться жити з відключенням світла. Також читайте, чому разом зі світлом зникає і мобільний зв'язок

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you