В аеропорті Катару жінок примусово відправили на огляд гінеколога. Влада країни вибачилася та пообіцяла провести розслідування

Читать на русском

Примусовий медогляд провели після того, як в аеропорті знайшли покинуте немовля

Читать на русском

Примусовий медогляд провели після того, як в аеропорті знайшли покинуте немовля

Ще 2 жовтня в міжнародному аеропорті Хамад в Досі, столиці Катару, пасажирок рейсу до Сіднею змусили пройти медогляд. Це сталося після того, як в туалеті аеропорту знайшли покинуте немовля.

Скільки всього жінок піддали примусовому медогляду - не уточнюється. Серед них були щонайменше 13 австралійок. Після резонансу у світових ЗМІ влада Катару вибачилися за інцидент і пообіцяла провести розслідування. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на офіційний сайт уряду Катару . Заява опублікована 28 жовтня - через майже місяць після інциденту.

Що сталося?

Як писали у NYTimes,жінок вивели з літака, нічого не пояснюючи. Їх підвели до автомобілів швидкої допомоги і змусили пройти медогляд, щоб з'ясувати, чи могла одна з них бути матір'ю покинутого немовляти. Самі жінки розповідали, що не давали інформованої згоди на огляд, але їх все одно змусили роздягтися і оглянули. По поверненню до Австралії деякі з пасажирок подали заяву до поліції.

Реакція влади

Влада Австралії заявила про те, що раніше не стикалися з подібними ситуаціями. Вони запросили у Катару офіційну відповідь.

«Отримані нами свідчення говорять про те, що поводження з жінками було образливим, вкрай недоречним, і виходило за рамки обставин, за яких вони могли дати добровільну і інформовану згоду», - розповіла на прес-конференції міністр закордонних справ Австралії Меріс Пейн.

У свою чергу, уряд Катару 28 жовтня опублікувало заяву. У ній повідомляється, що «кричуще і небезпечне для життя порушення закону спричинило за собою негайний пошук батьків, в тому числі на рейсах в околицях того місця, де був виявлений новонароджений».

«Хоча мета терміново вирішеного обшуку полягала в тому, щоб не допустити втечі винних у жахливому злочині, Держава Катар шкодує про будь-яке обмеження або посягання на особисті свободи будь-якого мандрівника, викликаними цим дією», - наголошується в повідомленні уряду Катару.

Також влада запевнила, що проведуть всеосяжне і прозоре розслідування цієї ситуації. З дитиною все гаразд, вона перебуває під наглядом лікарів.

Тут варто зазначити, що згідно із законом в Катарі секс і народження дитини поза шлюбом вважається злочином, за який карають позбавленням волі. Жінок можуть покарати навіть в разі зґвалтування, якщо постраждалій не вдасться довести, що все відбулося з примусу. Через це незаміжнім жінкам в країні часто доводиться приховувати свою вагітність, деякі з них їдуть за кордон для пологів або кидають своїх новонароджених дітей.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.