“Укрпошта” випустила марки, присвячені українським науковицям

Информатор Украина

Зобразили визначних, але маловідомих дослідниць

На нових марках зобразили чотирьох жінок, які зробили вагомий вклад у розвиток ІТ, фізики та математики. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на сайт Укрпошти.

Випуск тематичних марок частина арт-проєкту “Наука — це вона”, який покликаний спростувати стереотип, про те, що жінки не мають здобутків у науковій сфері.

«Укрпошта долучилася до освітнього арт-проєкту «Наука – це вона» та сьогодні випустила поштовий блок із видатними українськими жінками-вченими. Разом з нашими партнерами ми показуємо загалу, що жінки можуть досягти професійних висот у математиці, фізиці, ІТ і що це не суто чоловічі царини. Ці поштові марки, завдяки поціновувачам філателії та нашим клієнтам, розлетяться у різні куточки України», – зазначив під час спецпогашення генеральний директор “Укрпошти” Ігор Смілянський.

Поштовий блок має тираж у 8 тисяч примірників. Номінал кожної марки – 9 грн.

Ескізами для  поштових марок були використані портрети, створені художниками: Анною Іваненко, Анною Сарвірою, Ольгою Дехтярьовою, Євгенією Полосіною та Сергієм Майдуковим.

В блоці зобразили:

Катерину Ющенко — творчиню  першої у світі формальної мови адресного програмування. На основі якої створили перші програми розпізнавання простих геометричних фігур, друкованих та рукописних літер і цифр. Українка фактично започаткувала першу школу теоретичного програмування в СРСР.

Ольгу Перевозчикову, яка розробила низку термінологічних державних стандартів із програмування, які вперше зафіксували сучасні норми україномовної ІТ-лексики. Вона є авторкою «Англо-українського тлумачного словника з обчислювальної техніки, Інтернету і програмування», два видання якого охоплюють понад 14 тисяч ІТ-термінів.

Антоніну Прихотько, яка  розробила низку методик для  вирощування надтонких кристалів органічних сполук, придатних для низькотемпературних спектральних досліджень. Ці методики вплинули на розвиток фізики твердого тіла. Науковиця  організувала в Інституті фізики Києва спектральну лабораторію, яка згодом стала найбільшим у світі центром низькотемпературної спектроскопії неметалічних кристалів.

Клавдію Латишеву – першу в Україні докторку фізико-математичних наук. Її праці з електродинаміки, теорії коливань та теорії ймовірностей, видані ще у 30 – 40 роках XX століття, і нині займають чільне місце у бібліотеках видатних математиків сучасності. Науковий доробок вченої – понад 40 праць, серед яких метод Фробеніуса-Латишевої для розв'язування систем диференціальних рівнянь з частинними похідними.

«Наука – це вона» — освітній арт-проєкт, створений, щоб розповісти про визначних українських науковиць, популяризувати науку та спростувати міф, про те, що наука — це виключно чоловіча справа. Проєкт підтримують STEM is FEM за участі міжнародних організацій ООН Жінки в Україні та Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ). Проєкт є частиною кампанії ООН Жінки «Покоління рівності».

Як Інформатор повідомляв раніше, "Укрпошта" випустила марки з українською ковбасою та кримськотатарським чебуреком.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Анастасія Король

No ad for you