У Сумській області повідомили про підозру голові фейкової дільничної виборчої комісії

Читати російською
Наразі досудове розслідування триває

У Сумській області, 25 жовтня була організована та працювала самостійно створена незаконно виборча дільниця.

Про це повідомляє Департамент комунікації Національної поліції Сумської області, - передає Інформатор .

«Частина місцевих жителів не була згодна на приєднання їх села до Поповської об'єднаної територіальної громади, і вирішили самостійно організувати голосування за депутатів та голову Сосновського сільради. Для цього власними силами надрукували бюлетені та запрошення на вибори, а приміщення під ділянку надав місцевий підприємець», - заявили в департаменті.

Як реквізи фейкової ділянки, організатори вказали номер офіційної ДВК 590211 та адресу фіктивної ділянки, в той час як справжня ДВК працювала за іншою адресою. Тим самим вони ввели в оману велику частину виборців, які в підсумку так і не змогли реалізувати своє право вибору.

26 жовтня працівники слідчого управління ГУНП в Сумській області голові фіктивної дільничної виборчої комісії оголосили підозру у вчиненні правопорушень, передбачених ч.3 ст.157 (Перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача) і ч.1 ст.353 (Самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи) КК України.

Наразі досудове розслідування триває.

Нагадаємо, 25 жовтня в Україні відбулися місцеві вибори. Згідно з даними Центральної виборчої комісії, явка на місцевих виборах склала 36,88%.Крім того, в день виборів надійшло 13 повідомлень про замінування виборчих дільниць.

Раніше Інформатор писав, що під час місцевих виборів госпіталізували 50 осіб, один помер.