У полоні все ще перебувають більше 900 азовців: "Редіс" прокоментував великий обмін між Україною та рф

Олексій Подать

Командир Азову висловив сподівання, що влада робить все можливе для звільнення захисників Маріуполя

В рамках великого обміну полоненими між Україною та росією були звільнені двоє бійців 12-ї бригади Нацгвардії "Азов", які захищали "Азовсталь" у Маріуполі". У російському полоні досі знаходяться понад 900 "азовців". Вони перебувають у неволі вже більш ніж 1,5 роки.

Командир полку "Азов" Денис "Редіс" Прокопенко висловив надію, що влада докладає всіх зусиль для звільнення українських захисників. У свою чергу військові продовжують брати у полон російських окупантів, щоб поповнювати обмінний фонд. Про це Прокопенко написав у своєму Facebook у середу, 31 січня.

"Сьогодні відбувся черговий обмін полоненими - додому повернулися 207 українських військовослужбовців. Щасливий за кожного, хто здобув свободу, та бажаю якнайшвидшого відновлення. Щиро вітаю зі звільненням із ворожої неволі двох бійців 12-ої бригади "АЗОВ" НГУ, які після розширення підрозділу "Азов" із полку до бригади, стали частиною нашої військової родини", - написав військовий.

Водночас Прокопенко зазначив, що за всі обміни з початку повномасштабного вторгнення він лише кілька разів бачив своїх побратимів у списках на обмін. Водночас минуло вже понад півтора роки з моменту отримання наказу на припинення оборони Маріуполя, додав він. Наразі у російському полоні лишаються понад 900 азовців, які обороняли Маріуполь протягом 86 діб.

"Ми ведемо важку боротьбу з окупантами в лісах Кремінної, знищуємо та беремо в полон російських військових і продовжуємо вірити, що відповідні структури докладають достатніх зусиль для звільнення наших героїв. Дякую кожному українцю, хто памʼятає про їхній подвиг і бореться за їхню свободу", - зауважив Прокопенко.

Україна та росія провели великий обмін полоненими 31 січня

У середу відбувся вже 50-й обмін полоненими між Україною та росією. Додому повернулися 207 українських військових. Серед тих, хто повернувся - військові ЗСУ, Нацгвардії, ДПСУ, Нацполіції - рядові, сержанти та офіцери. Зокрема, це воїни, які боронили Маріуполь та “Азовсталь”, були на острові Зміїний, а також воювали на Донецькому, Запорізькому, Харківському, Луганському, Херсонському та Сумському напрямках.

Попередній обмін полоненими відбувся 3 січня. Нашій країні вдалося повернути додому 230 захисників. Керівник ГУР Кирило Буданов повідомив, що Об'єднані Арабські Емірати допомогли організувати цей обмін.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you