У Львові за 4 години виготовили та встановили протез чоловіку, який втратив ногу в Херсоні

Ліна Кіндратюк

В чоловіка постраждали обидві ноги

У Національному реабілітаційному центрі «Незламні» у Львові американський фахівець за 4 години виготовив і встановив пацієнту протез. Його отримав 48-річний чоловік, який потрапив під обстріл у Херсоні на другий день повномасштабної війни. Нову для України технологію застосувала команда з Hangers Clinic у США.

Як пише Перше медичне об'єднання Львова, 48-річний Олег Горділей не ходив понад сім місяців. Він втратив ногу 25 лютого під час обстрілу Антонівського мосту у Херсоні.

«Чоловік зупинився біля блокпоста українських військових, коли туди прилетіло дві російські ракети. Автівка згоріла вщент. Йому самому перебило ноги. Праву врятувати не вдалося. За ліву досі борються. Уже восьмий місяць вона нерухома, а чоловік через це не міг навіть стати на милиці. Побут був нестерпним», – йдеться в повідомленні.

Протез херсонцю виготовив американський відомий спеціаліст з 35-річним стажем Тодд Стоун. Зараз він допомагає центру «Незламні» технологією швидкого протезування, щоб протезувати якомога більшу кількість людей. Виготовляє протези як для дорослих, так і для дітей.

Перше медичне об'єднання Львова

З початку війни Перше медоб’єднання Львова стало одним із головних медзакладів, куди везуть поранених українців. Це понад 5 тисяч дорослих та дітей. Багатьох із них відправляють за кордон, зокрема, і на протезування. Але нещодавно у Національному реабілітаційному центрі "Незламні" Першого медоб’єднання Львова стартувала програма протезування. Це дозволить рятувати українців.

Лікарі відновлять кожного українця, який постраждав від війни. З кожною людиною у лікарні працює мультидисциплінарна команда — хірург, травматолог, протезист, психотерапевт, фахівець з реабілітації. Окрім звичайних протезів спеціалісти Центру розпочали встановлювати пацієнтам біонічні протези. Також у Львові відкриють Національний реабілітаційний центр, аналогів якому нема в Європі. За рік тут робитимуть 10 тисяч операцій та зможуть допомогти понад 50 тисячам українців, які постраждали від війни. Попередня вартість створення Національного реабілітаційного центру – 77 мільйонів євро. Будівництво триватиме близько двох років, мова йде про два нові корпуси — хірургічний та реабілітаційний.
 
Нагадаємо, у Львові рятують жінку, у дім якої влучили 4 ракети, їй ледь не відірвало ногу. Крім того, італійський хірург врятував 15-річного хлопця, який потрапив під ракетний удар у Краматорську.

Також Інформатор писав, як травматолог рятував поранених людей з Краматорська і Маріуполя. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you