У Латвії українці зможуть безкоштовно отримати вакцину від COVID-19: умови

Читати російською
Для того, щоб отримати вакцину від COVID-19 в Латвії, потрібно мати тимчасовий або постійний вид на проживання

У Латвії громадяни України зможуть безкоштовно отримати вакцину від COVID-19. Головною умовою для цього є наявність тимчасового або постійного виду на проживання, або ж робити внески обов'язкового державного страхування в країні.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Delfi .

"Вакцинація від COVID-19 є частиною оплачуваної державою охорони здоров'я і всі, хто міг претендувати на державну медичну допомогу, також зможуть безкоштовно вакцинуватись", розповів Оскарс Шнейдерс, представник Міністерства охорони здоров'я Латвії.

За його словами, вакцину можуть отримати подружжя, які мають тимчасовий вид на проживання і виховують дітей до семи років або, принаймні, трьох дітей до 15 років. Всім іншим мігрантам вакцина буде доступна, якщо вони працюють в Латвії і сплачують соціальні внески.

Крім того, безкоштовна вакцина буде доступна українським пенсіонерам, які проживають в Латвії.

Нагадаємо, в Україні вакцинація пройде в кілька етапів для різних груп.

Також Інформатор писав, що раніше Україна уклала з компанією «Лекхім» контракт на поставку у 2021 році китайської вакцини Sinovac за ціною 18 доларів за дозу.Це така ж ціна, по якій Бельгія може закупити найдорожчу вакцину в світі виробництва американської компанії Moderna.