У Києві оглянули понад 1 600 укриттів: у якому районі найкраща ситуація зі сховищами, а де - найгірша

Владлена Мачульська

Перевірка столичних сховищ триває

У Києві станом на 5 червня перевірили 1 664 укриття. Вони відрізняються за видами - прості та подвійного призначення. У більшості районах погана ситуація з безперешкодним доступом до сховищ. 

Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко. Він оприлюднив результати перевірки понад 1 600 укриттів комісією в складі ДСНС, поліції, представників райдержадміністрацій та служб міста в усіх районах Києва станом на ранок 5 червня.

"Місто минулого та цього року виділило районам загалом 1,2 мільярда гривень на облаштування укриттів. Перевірка триває. Звертаю увагу голів районних держадміністрацій: за результатами перевірки, щодо глав районів з найгіршими показниками будуть подальші звернення до Президента щодо кадрових рішень. Аналогічні дані сьогодні зранку на нараді комісія надала міністру Олександру Камишіну", - сказав Кличко.

За результатами перевірки, вдалося оглянути 1 664 укриттів. Найбільше у Солом'янському районі (314), а найменше у Печерському (76). 

Прості укриття функціонують у Деснянському, Шевченківському, Святошинському районах. Сховища подвійного укриття є у Подільському, Голосіївському, Оболонському, Печерському, Дніпровському, Дарницькому і Солом'янському районах. 

Найкраща ситуація з безперешкодним доступом до укриттів у Деснянському, Солом'янському, Оболонському районах. Найгірша у Шевченківському. 

З перевірених укриттів 63% перебувають у задовільному стані. Натомість у незадовільному - 37%.

Задовільний стан укриттів у Дніпровському, Оболонському, Шевченківському, Святошинському районах. Найгірша ситуація у Подільському районі, там 80 % наявних сховищ непридатні до використання. 

Міністр із питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін повідомив про підбиття підсумків другого дня роботи комісії по ревізії укриттів Києва. На цей час перевірена вже третина укриттів міста.

"Ситуація залишається критичною: половина перевірених укриттів не готова", - додав Камишін.

Рішення про цілодобовий доступ до укриттів

Після трагедії у Деснянському районі Києва, коли біля зачиненого укриття загинуло троє людей, серед них - дитина, ініціювали засідання столичної постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На ній обговорили питання координації дій всіх служб щодо забезпечення роботи і доступу до укриттів у Києві. У 2022 році місто виділило 320 мільйона гривень. Цього року – більш як 900 мільйонів. Тобто, загалом – 1,2 мільярда гривень з міського бюджету дали районам на облаштування укриттів. Цими коштами розпоряджалися й розпоряджаються райдержадміністрації міста. Відповідальними є глави районів. Виконання і використання коштів є вкрай незадовільним. У кінці червня підіб’ють підсумки використання коштів на облаштування укриттів. 

Ухвалене рішення про цілодобовий доступ до укриттів – обов’язкове до виконання всім установам і закладам. Патрульна поліція перевірятиме доступність укриттів під час повітряної тривоги в комендантську годину.

Раніше ми писали, що в Україні після доручення Зеленського перевірили майже 5 тисяч укриттів. Також читайте, де шукати мапу укриттів у Києві, якщо немає інтернету.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you