У чотирьох областях України відключення світла - яка ситуація в енергосистемі станом на 19 березня

Читать на русском

Для покриття потреб споживачів 19 березня залучено резерви тепло- та гідрогенерації

Читать на русском
Міненерго
Ситуація в енергосистемі станом на 19 березня

Для покриття потреб споживачів 19 березня залучено резерви тепло- та гідрогенерації

У Харківській, Черкаській, Донецькій, Житомирській областях знеструмлювалися споживачі. Усіх абонентів вдалося заживити. Станом на 19 березня дефіциту електроенергії немає, графіки відключень світла не застосовуються.

Про це повідомили у Міненерго. Вчора, 18 березня, на одній з ТЕС виникло займання обладнання, були тимчасові порушення у роботі станції. Пожежу ліквідовано, обладнання заживлено. В аварійний короткостроковий ремонт виведено блоки ТЕС і ТЕЦ, водночас після короткострокового ремонту підключено блок теплоелектростанції. Для покриття потреб споживачів залучено резерви тепло- та гідрогенерації. Графіки відключень світла не застосовуються.

На Харківщині через численні обстріли відключились повітряні лінії 110 кВ, знеструмились підстанції, які живлять побутових споживачів і залізницю (збоїв руху потягів не було). Усіх споживачів оперативно заживлено за резервом. Внаслідок ворожого обстрілу у Сумському районі пошкоджено газопровід низького тиску, відключено від газопостачання 26 споживачів багатоквартирного будинку.

Через технічні причини відключилась повітряна лінія 110 кВ у Черкаській області, у результаті знеструмилась підстанція, яка живить побутових і промислових споживачів. Усіх абонентів заживлено. Внаслідок технологічних порушень відключалась ПЛ 110 кВ на Донеччині, знеструмлювались побутові споживачі. На Житомирщині вимикалось обладнання підстанції, знеструмлювались побутові споживачі і промисловість. Протягом години обладнання включено в роботу, усіх споживачів заживлено.

Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС становить 15,52 метра. Цього достатньо для забезпечення потреб станції. На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 5 243 МВт-год. Також передбачається експорт – до 2 026 МВт-год.

Інвестиції в українську енергосистему

Згідно з розрахунками «Укренерго», у перспективі 10 років енергосистема України потребуватиме 6 мільярдів доларів інвестицій у маневрову розподілену генерацію. Це не тільки дозволить покрити попит України в посилені безпеки додаткових потужностях, але й значно розширить торговельні можливості з країнами ЄС. Західні партнери вже сьогодні бачать такі переваги в інвестуванні в українську енергетику: країна з хорошими погодними умовами для розвитку «зеленої генерації», відсутність суттєвих бюрократичних перепон у будівництві нових об’єктів, недорога та якісна робоча сила.

"Ми вже сьогодні маємо працювати над створенням умов для залучення інвесторів в наш сектор. Це повинно стати пріоритетом як для держави, так і для енергетичної галузі", - підкреслив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький.

Чи дійсно є підстави говорити про нову масовану атаку по Україні? Та чому росіяни надають пріоритет тактичній зброї перед стратегічною і чи завжди це так, розповів експерт з авіаційної галузі Анатолій Храпчинський. Дізнайтеся більше у нашому відео.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.