У Буданова помітили рідкісний гранатомет: його розробили 16 років тому, а тестували під Авдіївкою

Ганна Копитько

Гранатомет РГ-1 "Поршень" — українська розробка, прийнята на озброєння у 2007 році

В кабінеті голови Головного управління розвідки генерал-лейтенанта Кирила Буданова помітили рідкісний гранатомет "Поршень" українського виробництва. Його створили у 2007 році, але серійно для української армії його не виготовляли. Відомо, що у 2016 році гранатомет був задіяний під час боїв в районі Авдіївки.

Як повідомляє "Мілітарний", світлина з Будановим з'явилася у соціальних мережах. На фото він позує з картиною Джокера в руках. Проте автори видання звернули увагу на зброю, яка стоїть на підлозі в кабінеті генерала. Це гранатомет РГ-1 "Поршень", який розробив Південний машинобудівний завод імені А. М, Макарова.

Відомо, що підприємство виробило невелику кількість "Поршнів", щоб провести випробування. Та масово українська армія на озброєння цю розробку дніпровського підприємства не приймала.

У виданні зазначають, що тестування дослідних зразків РГ-1 проходили навіть у 2016 році. Десантники з 79-ї аеромобільної бригади (нині 79-та десантно-штурмова окрема бригада) тестували "Поршень" під час боїв в районі Авдіївки. З початку повномасштабної війни РГ-1 також фіксувався. Зокрема в руках бійця, ймовірно, "Інтернаціонального легіону". Він підпорядковується ГУР Міноборони.

РГ-1 створювали для того, щоб закрити нішу між підствольними гранатометами ГП-25 та станковими гранатометами АГС-17, УАГ-40. В цьому ж класі є американські Mk17.

Український гранатомет має вагу близько 10 кг й магазин на 5 пострілів. На нього можна встановити оптичний та коліматорний приціл. Вогонь ведеться гранатою ВОГ-30 калібру 30-мм. Завдяки великій енергії пострілу, дальність ураження сягає до 1 км. Для компенсації віддачі та великої ваги гранатомет має сошки й ручку для перенесення.

Що ще цікавого є в кабінеті у Буданова

Відомо, що начальник ГУР живе у своєму офісі на постійній основі з 24 лютого 2022 року, коли рф почала повномасштабне вторгнення в Україну. Він розповідав у інтерв'ю "Радіо Свобода", що його дружина Маріанна завжди перебуває поруч зі своїм чоловіком. Зокрема, вона живе з начальником розвідки в кабінеті.

На столі Буданова також бачили карту росії з умовним поділом маркером, який є вірогідним сценарієм розпаду рф після перемоги України. Таку карту було реалізовано на благодійному аукціоні допомоги військовим. Торги за неї стартували з 400 тисяч гривень.

Також у кабінеті очільника ГУР живе жабка у акваріумі. Її долею жваво почали цікавитися після аукціону з картою. Зокрема, українці почали обговорювати можливість нового лоту у вигляді жабки, але, як з'ясувалось, жаба - тваринка непроста. Все тому, що жаба Буданова - оперативник, вона не лише знає безліч державних таємниць, але й несе військову службу. Таким чином, жаба не для аукціону чи продажу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you