У Білому домі назвали головну мету зустрічі Байдена з Сі Цзіньпіном

Юлія Дюдюн

Президент США зустрінеться з главою Китаю Сі Цзіньпіном 15 листопада

Президент США Джо Байден готується до зустрічі з главою Китаю Сі Цзіньпіном. Вона відбудеться у середу, 15 листопада, під час саміту Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва у Сан-Франциско. Головною задачою цієї зустрічі є відновлення військових зв'язків між двома державами. 

Про плани американського президента в інтерв'ю "Face the Nation" на телеканалі CBS повідомив радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван. За його словами, Байден налаштований рішуче, адже відновлення військових зв’язків відповідає інтересам національної безпеки США.

"Президент рішуче налаштований на відновлення зв'язків між військовими, тому що він вважає, що це в інтересах національної безпеки США. Нам потрібні ці лінії зв'язку, щоб не було помилок, прорахунків чи непорозумінь", – сказав Салліван.

Він додав, що відновлення військових зв'язків повинно відбуватися на всіх рівнях. Починаючи від вищого керівництва й до тактичного оперативного рівня, "на воді та в повітрі в Індо-Тихоокеанському регіоні".

"Китайці практично розірвали ці комунікаційні зв'язки. Президент Байден хотів би їх відновити. Це головне питання порядку денного", – наголосив радник Білого дому.

Переговори Джо Байдена та Сі Цзіньпіном

Це буде друга особиста зустріч лідерів з моменту вступу Байдена на посаду у січні 2021 року. Очікується, що окрім вказаного головного порядку денного, президенти також обговорять війну РФ та України, зіткнення Ізраїля та ХАМАС, а ще зв'язки Північної Кореї з росією. 

Офіційні особи США заявили, що переговори будуть широкими й займуть кілька робочих сесій. Повинні також торкнутися питань зміну клімату, протидії торгівлі наркотиками, військову ескалацію в Південнокитайському морі й навколо Тайваню, розбіжності щодо прав людини.

Також президент США Джо Байден та голова КНР Сі Цзіньпін обговорять питання контролю над ядерною зброєю. Адже в адміністрації Байдена занепокоєні тим, що Китай виробляє свої ракети швидше, аніж цього очікували в Пентагоні. Вашингтон не має на меті змусити Китай припинити створення боєголовок, але хоче знати про його плани цієї країни. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you