Телеканал СТБ покаже новий серіал, в якому обличчя російського актора замінили діпфейком

Вячеслав Кореняко

Серіали виходять на новий рівень

У серіалі СТБ «Останній лист коханого» знявся росіянин Прохор Дубравін. Однак у новому ролику до прем'єри серіалу українці помітили, що обличчя російського актора у кадрі немає. Його обличчя замінили обличчям українського актора Дмитра Саранскова.

Серіал «Останній лист коханого» було знято до повномасштабного вторгнення російською мовою. Пізніше було накладено український дубляж. А обличчя одного з акторів – росіянина Прохора Дубравінавзагалі замінено на обличчя іншого актора за допомогою технології діпфейк.

 

Причиною такого рішення стало те, що Прохор Дубравін підтримав повномасштабне вторгнення росії в Україну. Проте українські актори закликали телеканал СТБ не випускати в ефір серіал «Останній лист коханого». Наприклад, актор Артур Логай у Фейсбуці написав таке:

«Через більше, ніж рік великої війни, канал СТБ вважає, що допустимо пускати в український етер серіал із російським актором, коли країна бореться за виживання з агресором.

Ми вважаємо це неприпустимим і рішуче виступаємо проти показу цього серіалу в будь-якому вигляді, на будь-якій платформі, що транслюється в Україні.

Від телеканалу СТБ ми просимо офіційного пояснення їхніх дій та видалення даного продукту з усіх українських майданчиків та визнання неприпустимості подібних дій надалі».

Що таке діпфейк

Слово deepfake з'явилося кілька років тому. Воно поєднує у собі два поняття: глибоке навчання (deep learning), тобто навчання нейромереж, та підробку (fake). Технологія діпфейків полягає у синтезі штучним інтелектом людських зображень: алгоритм поєднує кілька фото, на яких людина зображена з різним виразом обличчя, і робить із них відео. При цьому штучний інтелект аналізує велику кількість знімків і навчається тому, як може виглядати та рухатися конкретна людина.  

З поширенням діпфейків виникли випадки «дискредитації» громадських особистостей, зображень яких багато у відкритому доступі. Наприклад, навесні 2019 року в Мережі було опубліковано діпфейк-відео зі спікером палати представників конгресу США Ненсі Пелосі. Автор ролика за допомогою штучного інтелекту змінив промову Пелосі так, що вона погано вимовляла слова, і користувачі, які переглянули відео, вважали, що Ненсі Пелосі п'яна. Ситуація вилилася в гучний скандал, і лише згодом було доведено, що Пелосі була згенерована штучним інтелектом.

Раніше Інформатор повідомляв, що Гільєрмо Дель Торо планує зняти нову версію «Франкенштейна».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.   

No ad for you