Тайвань виділив на допомогу українським біженцям у Польщі мільйон доларів: на що підуть гроші

Богдан Зосимчук

Створено фонд з метою підтримки польських міст, що прагнуть створювати сприятливе середовище для вихідців з України

Тайвань виділив 1 мільйон доларів США для допомоги українським біженцям у Польщі. Кошти спрямовані на поліпшення умов їхнього перебування, освіту для дітей та молоді, а також підготовку до майбутнього повернення в Україну. Сума є першим внеском до фонду допомоги, який Тайвань створив спільно з «Альянсом польських метрополій».

Про це повідомляє Міністерство зовнішніх справ Тайваню. Тайбей заявляє, що створення фонду допомоги демонструє «тверду прихильність та турботу» Республіки Тайвань до українських громадян, які змушені покинути країну через агресію москви.

«Тайвань також стикається із загрозами з боку авторитарних режимів і продовжує підтримувати дух демократичної єдності та допомагає Польщі в наданні гуманітарної допомоги українським біженцям», — повідомляють у МЗС.

Кошти з фонду можуть у формі субсидії отримати польські міста. Для цього вони повинні подати заявки з конкретними проєктами для українських біженців. Надалі проєкти розгляне та затвердить відбіркова комісія. «Альянс польських метрополій» — це асоціація, до якої входять найбільших 12 міст Польщі, серед яких Варшава, Краків, Люблін, Гданськ і Вроцлав.

Допомога Тайваню

Війна в Україні під пильним наглядом Тайбею, оскільки Тайвань вважає, що китайський уряд вивчає досвід російських військ із наміром застосувати його для встановлення контролю над островом. Від початку повномасштабної війни Тайвань передав Україні допомоги на понад 40 мільйонів доларів та близько 600 тонн гуманітарних вантажів, а також приєднався до західних санкцій.

Напруга довкола Тайваню потенційно може спровокувати безпосереднє зіткнення між Китаєм та США, що загрожує перерости в Третю світову війну. На зустрічі з президентом США лідер Китаю Сі Цзіньпін натякнув, що Пекін не має наміру розпочинати бойові дії проти Тайбею, водночас вкотре наголосив, що встановлення контролю над демократичним островом є «внутрішньою справою» Китаю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you