Швеція зіграла з Норвегією, Німеччина вирвала перемогу у поєдинку з Казахстаном: результати матчів чемпіонату світу з хокею

Сергій Турчак

Турнір відбувається у фінських містах Тампере та Гельсінкі.

Великобританія та Казахстан ведуть запеклу боротьбу за збереження прописки в елітному дивізіоні. Поєдинки із цими збірними стають непростим випробуванням для кожної команди.

Про перебіг подій у матчах чемпіонату світу повідомляє Інформатор, з посиланням на IIHF.

У неділю, 22 травня, у Фінляндії, на чемпіонаті світу з хокею в елітному дивізіоні відбулися чотири матчі. У першому поєдинку групи А зійшлися збірні Казахстану та Німеччини. Казахстан поки що не набрав жодного очка і ризикує за підсумками чемпіонату світу залишити елітний дивізіон. Команди дуже результативно провели стартовий період і пішли на перерву з рахунком 3:2 на користь збірної Німеччини. На 26-й хвилині Райхел закріпив перевагу німецької збірної, але за 31 секунду кінця другого періоду Казахстан скоротив відставання. На початку третьої двадцятихвилинки Михайліс зрівняв рахунок, проте незабаром Еліц повернув лідерство збірної Німеччини. Відігратися збірна Казахстану не змогла і зазнала чергової поразки, яка стала для команди шостою поспіль.

У другому матчі групи А зустрілися Швейцарія та Франція. Збірна Швейцарії напередодні обіграла чинного чемпіона світу Канаду і на матч із французами вийшла дещо розслабленою. Франція скористалася цією обставиною та у першому періоді закинула у ворота швейцарців дві шайби. Крім того, на 12-й хвилині Тексьє не реалізував буліт. У перерві швейцарці зробили висновки, і вже на 25 секунді другого періоду Хішер відіграв одну шайбу. Незабаром Швейцарія отримала чисельну перевагу 5 на 3, але французи відбилися. Проте лідерство збірна Фрінції не втримала - на 33-й хвилині Гайссер зрівняв рахунок. А за три хвилини Амбюль вивів збірну Швейцарії вперед. На 52-й хвилині Кукан збільшив перевагу збірної Швейцарії до двох шайб. За дві хвилини до кінця основного часу збірна Франції випустила шостого польового гравця та отримала шайбу у порожні ворота.

У групі В збірна Великої Британії грала зі збірною Латвії. Під час матчу британці вели 2:0, а потім і 3:1. Але втримати перевагу збірної Великої Британії не вдалося. На 52-й хвилині Букартс зрівняв рахунок, а через півтори хвилини Джеріньш приніс перемогу латвійській збірній.

У поєдинку географічних сусідів Швеції та Норвегії рахунок відкрили шведи. На 12-й хвилині Петерсон з п'ятачка підправив шайбу у ворота норвезької збірної, підставивши ключку під кидок Густафссона. У другому періоді шведи закинули ще чотири шайби, чим остаточно вбили інтригу. Норвежці розмочили рахунок на початку третього періоду, проте потім ще двічі виймали шайбу з воріт.

Група А:

• Казахстан – Німеччина 4:5 (2:3, 1:1, 1:1);
  • Швейцарія - Франція 5:2 (0:2, 3:0, 2:0);

Група В:

• Великобританія – Латвія 3:4 (2:0, 1:2, 0:2);
  • Швеція – Норвегія 7:1 (1:0, 4:0, 2:1).

Наступні матчі чемпіонату світу відбудуться 23 травня. Інформатор стежитиме за перебігом поєдинків і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор повідомляв про перебіг контрольного матчу збірної України з хорватською «Рієкою», про перемогу «Айнтрахту» в фіналі Ліги Європи та результати поєдинків чемпіонату світу з хокею, зіграних 21 травня.