Шматок кам'яної плити виявився старовинною картою скарбів. Вчені вирушають на пошуки
Доісторична плита цілком може вказувати на більш забуті таємниці бронзового віку.
Вчені знайшли камінь віком в чотири тисячі років. Ця доісторична плита цілком може вказувати на таємниці бронзового віку, переконані вони. Дослідники півночі Франції вивчають залишки скелі та її дивні позначки в надії, що це вкаже на нові відкриття.
Камінь, відомий як плита Сен-Белек, був виявлений ще у 1900 році місцевими археологами під час розкопок. Однак, потім плита зникла більш ніж на століття. Її повторно знайшли тільки в 2014 році. У 2021 році плиту визнали найстарішою 3D-картою Європи. Відтоді археологи намагаються розшифрувати її картографічні позначки, йдеться в матеріалі Iflscience.
Коли плиту Сен-Белек виявили вперше, археологи не дуже розуміли її значення, адже вона була розколота. Однак експерти, які оцінили її після повторного відкриття, відразу визначили її потенціал. Вчені повернулись туди, де знайшли камінь, та видобули його рештки, аби відновити цілісність картини.
"Це карта скарбів", - переконаний один з вчених.
Плита містить різноманітні незвичайні гравюри, які можуть відображати особливості долини річки Одет. Згідно з оцінками, маркування схоже на територію навколо цієї річки. У грубих нерівностях і лініях вчені побачили й гори, розташовані десь за 500 км від Парижа. Плита також містить невеликі ямчасті западини, які можуть вказувати на кургани, житла тощо. Якщо ці місця вдасться знайти, новим відкриттям - бути.
У наші дні для пошуку нових археологічних локацій дослідники покладаються на радіолокаційне обладнання та аерофотознімки. Вченим потрібно буде обстежити всю територію, щоб порівняти результати з розміткою. Цілком можливо, цей процес займе до 15 років.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.