Російська пропаганда вигадала фейк про жорсткі розгони мітингів в Україні: деталі
Пропагандисти заявили, що поліції нібито дозволили застосовувати проти протестувальників травматичну зброю, газ та гумові палиці
Російська пропаганда вигадала новий фейк про Україну. Окупанти поширюють інформацію, що нібито мітинги в Україні дозволили розганяти жорстко. Зокрема, з використанням сльозогінного газу, гумових палиць та навіть травматичної зброї.
Втім, дана інформація є абсолютною неправдою. Про це повідомляє Центр протидії дезінформації.
Так, росіяни поширюють дані про те, що співробітникам Нацполіції України в умовах "соціальної напруженості" начебто дозволили "використовувати для розгону будь-яких мітингів травматичну зброю, гумові палиці та сльозогінний газ". Як доказ пропагандисти поширюють фото відповідного "наказу", який начебто був підписаний очільником МВС.
"Центр (протидії дезінформації - ред.) повідомляє, що так званий документ є фейковим, як і його зміст. По-перше, "наказ" не відповідає вимогам офіційного діловодства. По-друге, всі правила та підстави застосування спецзасобів чітко прописані у Законі "Про Національну поліцію" ст. 45 "Застосування спеціальних засобів", - йдеться в дописі ЦПД.
Поширюючи такі фейки, ворог намагається дискредитувати правоохоронні органи України, запевняють експерти. Вони закликають уважно ставитися до інформації в інтернеті та не довіряти російським джерелам.
Мітинги в Україні
Нагадаємо, що ще 24 лютого 2022 року Україна оголосила воєнний стан у зв'язку з повномасштабним нападом росії. Згідно з законодавством, мітинги та інші масові заходи під час воєнного стану заборонені.
Це перший та найголовніший момент. Другий момент - взагалі-то поліція та Нацгвардія і так мають всі вищезгадані повноваження, і якщо їм колись доведеться розганяти мітинги, вони матимуть право на застосування спеціальних засобів згідно з чинним законодавством.
Представники влади заявляють, що заборона мітингів під час воєнного стану є необхідною для забезпечення національної безпеки та уникнення подальшого насильства. Однак, деякі громадські активісти вважають, що це обмеження свободи слова та права на мирні збори.
Варто зазначити, що окремі мітинги в Україні проводяться навіть під час воєнного стану. Однак кожен такий випадок є унікальним винятком з правил та вимагає письмового погодження.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.