Полярники показали перламутрові хмари над станцією "Академік Вернадський"

Владлена Мачульська

Перламутрові хмари дуже тонкі, тому вдень на тлі розсіяного світла їх практично не видно

Нещодавно українські полярники кілька разів спостерігали унікальне явище над станцією «Академік Вернадський» – перламутрові хмари. Це явище науковці називають мрією всіх метеорологів.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Національний антарктичний науковий центр.

Унікальні хмари формуються на великій висоті, більше 15-30 км.

"Але як може утворитися хмара на тих висотах атмосфери, де зазвичай зовсім сухо? Коли тут, біля землі, повітряний потік зустрічає перешкоду у вигляді гір, утворюється хвиля, що на підвітряній стороні гори сприяє виносу вологи від землі на більші висоти, аж у позбавлену інших хмар стратосферу", – розповідає метеорологиня Анжеліка Ганчук.

За її словами, на значній висоті за низьких температур і великих швидкостей вітру волога може існувати лише у вигляді найдрібніших крапельок переохолодженої води та кристаликів льоду. Завдяки цьому й виникає перламутрова краса таких хмар. Під час заходу сонця світло відбивається від цих кристаликів в хмарах таким чином, що виникає оптичний ефект іризації. Він якраз і «фарбує» хмари в різні кольори.

Нагадаємо, полярники станції "Академік Вернадський" для вивчення іоносфери встановили спеціальні антени. Крім того, криголам «Ноосфера» здійснив перший рейс до Антарктиди.

Також Інформатор розповідав, що в Антарктиді встановили новий температурний рекорд.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

No ad for you