Польща хоче видобувати газ на заході України

Читать на русском

Чому Україна не розвиває власний видобуток газу

Читать на русском
Польща хоче видобувати газ на заході України

Чому Україна не розвиває власний видобуток газу

АВТОР: КИРИЛО САЗОНОВ 

Польський прем'єр Матеуш Моравецький цікаву річ озвучив. На спільній прес-конференції з українським прем'єром Денисом Шмигаль в рамках XXX економічного форуму в польському Карпачі. Каже, Польща зацікавлена у видобутку газу на заході України. Це дозволить обом країнам зменшити енергетичну залежність від Росії.

Більш того, польська PGNiG купила українську компанію "Карпатигазвидобування". Вона володіє ліцензією на видобуток газу на Біблівскій площі, що знаходиться на заході України, поряд з польським кордоном. До речі, ще при Трампі американці теж цікавилися видобутком газу в Україні. Їм це цікаво в контексті продажу газу в Європу із завантаженням української ГТС і сховищ. Але не зрослося. Правда, зараз уповноваженим по Східній Європі (Україна, Польща, Чехія, Молдова) Байден призначив саме фахівця з енергетики. Одразу після розмови Зеленського з Байденом і зустрічі з міністром енергетики США. Думаю, цю тему теж обговорювали. Так що до цього питання, сподіваюся, повернемося.

А тепер питання. Чому ми самі не розвиваємо в ударному темпі видобуток газу на території України, а скорочуємо його? При тому, що у нас (за розповідями різних експертів і інвестбанкірів) таке прекрасне було керівництво "Нафтогазу" і така компетентна, чесна і незалежна Наглядова рада. Де наш український газ в потрібних обсягах?

Чому провалені всі програми з розвитку галузі з 2014 року? До 2014 зрозуміло і питань немає. Ющенко хотів незалежності від російських поставок газу, але прийшов дядько Фірташ і пообіцяв, що ніхто не піде голодним, якщо він сяде на трубу. Ющенко погодився. До Януковича тим більше немає питань - він одразу позначив свою частку. Але чому тепер не кинути всі сили на цей напрям? Чому якнайбільше не спростити вхід в цей бізнес? Немає грошей? Так відкрийте двері навстіж інвесторам за винятком російських! З 2014 року можна було хоч щось зробити в цьому напрямку.

 


Це матеріал рубрики «Блог». Позиція редакції може не збігатися з думкою автора колонки.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.