Підірве авторитет України на міжнародній арені: глава НАБУ прокоментував ситуацію з викраденням екс-судді Чауса

Читать на русском

Його викрала група озброєних чоловіків у центрі Кишинева

Читать на русском
Підірве авторитет України на міжнародній арені: глава НАБУ прокоментував ситуацію з викраденням екс-судді Чауса

Його викрала група озброєних чоловіків у центрі Кишинева

Україна не зможе добитися екстрадиції підозрюваного українськими слідчими у хабарі судді Миколи Чауса після зняття з розшуку Інтерполом, якщо він з'явиться за межами країни. Його викрали на початку квітня у Кишиневі. 

Про це директор НАБУ Артем Ситник розповів в інтерв'ю "Радіо Свобода", передає Інформатор

"Мені важко уявити оптимальний розвиток цієї ситуації. Тому що якщо Чаус з'явиться в Україні - ми повинні його затримати, виконати рішення суду про його арешт і продовжувати розслідування. Якщо він з'явиться на території іншої країни, не має значення якої - ми його взагалі тоді ніколи не отримаємо на території України", - уточнив Ситник.

Він підкреслив, що не може говорити припущеннями, але якщо Чаус з'явиться на території України, надалі зможуть продовжити розслідування.

"Може, потрібні будуть якісь свідчення, які необхідно буде перевірити. Тому що в нас є окрема справа про його зникнення, там дуже цікаві є матеріали. Хотілося б почути його думку", - сказав Ситник.

За його словами, якщо Чаус з'явиться на території іншої країни, питання екстрадиції не стоятиме.

"І це не тільки підірве авторитет України у цій справі, а поставить під сумнів наше міжнародне співробітництво з Інтерполом. Тому що такі безглузді дії цих людей - це, можливо, було навмисно зроблено, щоб підірвати авторитет України на міжнародній арені. Але вже в нас є повністю негативні наслідки, треба тільки дочекатися, де ця людина з'явиться", - підкреслив Ситник.

Ситник заявив, справу Чауса важко назвати політичною, але сторона захисту судді змогла ініціювати питання політичного притулку, яке традиційно довго слухається в усіх країнах.

"І коли вже було рішення апеляційного суду, і рішення про відмову у притулку набрало чинності, - залишалося просто дочекатися рішення суду про екстрадицію. Це питання було вже декількох місяців. 3 квітня він зник, вже пішов третій місяць після цього. Я не розумію, навіщо це було робити", - підсумував Ситник.

Нагадаємо, 3 квітня група озброєних чоловіків викрала екс-суддю Миколу Чауcа у центрі Кишинева. Чаус був оголошений в міжнародний розшук у листопаді 2016 року з метою арешту і подальшої екстрадиції до України. Його підозрюють в отриманні 150 тис. доларів хабара, який він заховав у скляній банці.

Суддя скористався суддівської недоторканністю і уникнув арешту, а потім втік з України до Молдови і здався молдавським поліцейським, попросивши притулку. Крім того, президент Молдови Санду відреагувала на викрадення українського екс-судді Чауса. 

Також Інформатор писав, Україна запропонувала Молдові створити робочу групу через викрадення українського екс-судді Чауса. Пізніше СБУ відкрила кримінальну справу через його викрадення.Потім в Молдові затримали одного з підозрюваних .

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.