Пентагон без розголосу збільшив військову допомогу Ізраїлю – Bloomberg
Частина озброєння вже знаходиться у дорозі
Пентагон без розголошення збільшив військову допомогу Ізраїлю. Зокрема, Тель-Авіву надали більше ракет з лазерним наведенням для ударних гелікоптерів Apache. Також передадуть більше 155-міліметрових снарядів, приладів нічного бачення, боєприпасів для руйнування бункерів та нових армійських машин.
Про це повідомляє Bloomberg. Зброя зазначена у внутрішньому документі США під назвою “Запити вищого керівника Ізраїлю”, який датований кінцем жовтня.
У документі йдеться, що частина озброєння вже доставляється, а частину намагаються дістати зі складів у США та Європі. Зокрема, вже передали всі 36 тисяч снарядів до 30-мм гармат, 1 800 боєприпасів M141 для знищення бункерів і щонайменше 3 500 приладів нічного бачення. Крім того, передали 312 ракет-перехоплювачів Tamir, а дві армійські батареї Iron Dome доставляють до Ізраїля морем.
Також ЦАХАЛ отримає майже 2 тис. ракет Hellfire з лазерним наведенням для AH-64 Apache, які виготовила компанія Lockheed Martin. Разом із тим – понад 36 тисяч патронів калібру 30 мм для цих гелікоптерів.
Відомо, що Тель-Авів запросив понад 57 тис. 155-мм фугасних артилерійських снарядів і 20 тисяч гвинтівок M4A1, близько 5 тис. приладів нічного бачення PVS-14, 3 тис. ручних боєприпасів M141, 400 120-мм мінометів і 75 автівок. У запиті теж є 200 дронів Switchblade 600. У Міноборони США заявили, що безпекова допомога для Ізраїлю продовжує надходити майже щодня.
Допомога США
Відомо, що Джо Байден у кінці жовтня запросив у Конгресу 106 мільярдів для допомоги Україні та Ізраїлю. З них – 61,3 млрд доларів мають бути спрямовані для України та 14,3 млрд доларів – Ізраїлю. Проте республіканці виступили проти й зареєстрували бюджетний законопроєкт, який передбачає розділення допомоги й надання.
Демократи у Сенаті США під час засідання у вівторок, 7 листопада, заблокували спробу республіканців отримати швидке схвалення законопроєкту про надання екстреної допомоги Ізраїлю. Він був прийнятий Палатою представників минулого тижня. Про допомогу українцям у ньому не йдеться.
Також Палата представників Конгресу США схвалила законопроєкт про фінансування уряду, щоб уникнути шатдауну. Тепер його має схвалити Сенат до 17 листопада - дня, коли закінчується Державне фінансування. Цей документ теж не передбачає додаткової допомоги для України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.