Ощадбанк планують приватизувати: голова правління розповів, коли це відбудеться

Владлена Мачульська

Довоєнна стратегія Ощадбанку передбачала приватизацію за чотири роки

До повномасштабного вторгнення Ощадбанк вів переговори про участь у приватизації Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР). Зараз вони перебувають на паузі. Після завершення війни фінустанову можна приватизувати за чотири роки

Як повідомляє Forbes Ukraine, перемовини з ЄБРР не скасовані, а стоять на паузі, тож після завершення війни установа зможе взяти участь у процесі. Йдеться про субординований борг, який можуть конвертувати у капітал.

"Коли ви маєте в капіталі таку поважну інституцію, як ЄБРР, – набагато легше продати велику частку банку стратегічному інвестору. В останній довоєнній стратегії на підготовку приватизації нам відводили чотири роки. Думаю, після закінчення війни буде потрібно десь стільки ж", - зазначив голова правління Ощадбанку Сергій Наумов.

Національний банк України повідомляв держбанкам про необхідність вже зараз почати розробку стратегії, яка передбачатиме приватизацію. В Ощадбанку є дієздатна наглядова рада. 

"Розробка стратегії — це їхня компетенція. Вона розроблятиметься у співпраці із менеджментом банку вже у найближчій перспективі", - вказав Наумов. 

Приватизація Ощадбанку 

За даними Економічної правди, держава планувала продати Європейському банку реконструкції та розвитку частку Ощадбанку в розмірі близько 20-25%. У жовтні 2021 року ЄБРР підписав мандатний лист, який підтверджував готовність надати Ощадбанку довгостроковий субординований кредит з можливістю конвертації в акції на суму до 100 мільйонів євро. Того ж місяця Кабмін затвердив стратегію розвитку Ощадбанку на 2021-2024 роки, яка передбачає скорочення непрацюючих активів, нарощування прибутку та подальше входження ЄБРР у капітал держбанку. Однак процес зупинився через повномасштабне російське вторгнення на територію України. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you