НКРЗІ почала переліцензування частот для кращого розгортання мереж 4G

Читать на русском

Тепер мобільні оператори можуть претендувати на нові частоти

Читать на русском
НКРЗІ почала переліцензування частот для кращого розгортання мереж 4G

Тепер мобільні оператори можуть претендувати на нові частоти

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації вирішила перерозподілити частоти в діапазонах 2,3-2,4 ГГц і 25,7-26,1 ГГц. Це дозволить поліпшити якість покриття 4G в Україні.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на НКРЗІ .

На черговому засіданні, що відбулося 7 вересня 2021, НКРЗІ своїм рішенням запропонувала для громадського обговорення проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до розмірів плати за видачу ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України». Більшу частину діапазону 2300-2400 МГц користувачі радіочастотного ресурсу звільнили добровільно, а їх ліцензії анулювали за їхньою ж заявою. В діапазоні 2575-2610 МГц можливий перехід до нової радіотехнології чинним користувачем за статтею 40 Закону України «Про радіочастотний ресурс України».

У проекті врахована вартість спектру в діапазоні 2600 МГц, яка була схвалена Кабінетом Міністрів України для проведення тендеру на користування радіочастотним ресурсом для 4G у 2018 році, а для діапазону 2300-2400 МГц використані результати науково-дослідної роботи по визначенню вартості спектра, виконаної в 2020 році провідним міжнародним консультантом в області телекомунікацій, компанією «Analysys Мason».

Ухвалення цих змін дозволить переліцензувати спектр для нових радіотехнологій, надати можливість операторам поліпшити покриття 4G, ємність мереж, що в свою чергу позитивно вплине на якість таких послуг, а також забезпечить надходження до Державного бюджету України від 926 млн грн до 2,4 млрд грн і щорічне надходження рентної плати за користування радіочастотним ресурсом в орієнтовному розмірі 85,5 млн грн.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.