Незаконно видобували газ на 196,8 млн гривень: НАБУ і САП відкрили список фігурантів

Читать на русском

Доступ до родовища газу отримали за штучно заниженою вартістю

Читать на русском
Незаконно видобували газ на 196,8 млн гривень: НАБУ і САП відкрили список фігурантів

Доступ до родовища газу отримали за штучно заниженою вартістю

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура в четвер, 9 вересня, відкрили матеріали справи з незаконного придбання підприємством родовища газу. Розслідування завершили, оголосивши список підозрюваних.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пресслужбу НАБУ.

Підприємство «Аркона Газ-Енергія» незаконно отримало право на користування надрами Свистунківсько-Червонолуцького газоконденсатного родовища в Полтавській області.

Доступ до родовища газу отримали за штучно заниженою вартістю, завдавши державі збитків в 196,8 млн гривень.

Упродовж 2016-2017 років підприємство «Аркона Газ-Енергія» неодноразово й безуспішно зверталося до Державної служби геології та надр України за отриманням спеціального дозволу на користування надрами Свистунківсько-Червонолуцького газоконденсатного родовища без проведення аукціону.

Але у квітні 2017 року, після зміни складу власників підприємства, Полтавська облрада переглянула своє ставлення до звернень і погодила надання такого спецдозволу.

Після цього учасники корупційної схеми розподілили ролі й розробили план з заниження суми збору за видачу зазначеного дозволу.

Для цього вони використовували неіснуючі показники проєктних виробок газу й конденсату, капітальних вкладень і експлуатаційних витрат, у тому числі амортизаційні відрахування.

Розрахункова різниця між фактично сплаченою вартістю збору й дійсною початковою ціною продажу спеціального дозволу на користування надрами склала 196,8 млн гривень збитків до держбюджету.

Серед підозрюваних:

  • колишній заступник директора з виробництва, економіки і загальних питань Українського державного геологорозвідувального інституту (УкрДГРІ);
  • колишня завідуюча сектором геолого-економічної оцінки ресурсної бази нафти й газу відділу геолого-економічної оцінки УкрДГРІ;
  • експерт Державної комісії України по запасах корисних копалин (ДКЗ) і директор ТОВ «НВФ «Проект-Нафтогаз»;
  • ексдиректор ТОВ «Аркона Газ-Енергія»;
  • провідний інженер ТОВ «НВФ «Проект-Нафтогаз»;
  • головний інженер ТОВ «НВФ «Проект-Нафтогаз».

Дії всіх шістьох фігурантів кваліфікували за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. У липні 2020 НАБУ й САП повідомили їм про підозру в організації цієї схеми.

Слідство встановлює коло причетних до скоєння злочину: розслідування в цій частині виділені в окреме кримінальне провадження.

Раніше Інформатор повідомляв, що в Європі продовжує дорожчати газ: ціна пробила рекордну позначку.

Також ми писали, що Німеччина і РФ обговорили транспортування газу через Україну після 2024 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.