Не бачив маму від початку війни: з окупованої Донеччини вдалось повернути хлопчика з багатодітної родини

Ірина Львова

Підліток на ім'я Давид повернувся до мами із тимчасово окупованої Старомлинівки, де він жив із прабабусею

Україні вдалося повернути з тимчасово захопленої росіянами території Донецької області хлопчика на ім'я Давид. Боротьба за нього тривала півтора року. До початку повномасштабного вторгнення дитина була на Донбасі на підконтрольній Україні території, а мама і молодші брати - на Львівщині. У перший день повномасштабного вторгнення родина опинилась по різні сторони фронту. 

Про це розповіла Ірина Верещук, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. 

"На момент початку повномасштабної війни Давиду було 11 років. Він жив із прабабусею в селі Старомлинівка Донецької області. Матір хлопчика Лілія разом із трьома його молодшими братами та сестрами на той момент проживали у Львівській області. Так Давид опинився на тимчасово захопленій російськими загарбниками території, а сімʼю розділила лінія фронту", - розповіла вона. 

За словами Верещук, Лілія звернулася на гарячу лінію Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. А далі почалася тривала й кропітка робота. Дитину могли вивезти до росії та віддати на усиновлення або ж скерувати до притулку в так званій "ДНР". І цього мати Давида боялась найбільше. 

Сьогодні дитина вже у Києві. Давид нарешті зміг обійняти маму та молодших братів, яки не бачив понад півтора року. 

Діти повертаються додому

Наприкінці серпня в Україну змогли повернути 11 дітей з росії та тимчасово окупованих територій. Евакуацію здійснювали волонтери Save Ukraine. Загалом ці волонтери вже повернули додому 161 дитину. 

Виїхати дітям з рф та тимчасово окупованих територій майже неможливо. Росіяни роблять усе, щоб не віддати маленьких українців. За офіційною статистикою, примусово переміщено чи депортовано з України 19 546 дітей. Але їх може бути в рази більше, адже доля багатьох невідома. Самі росіяни хваляться, що вивезли під час війни 300 тисяч маленьких українців. Дуже часто росіяни змінюють персональні дані дітей: роблять їм документи з іншим прізвищем, вказують іншу дату народження.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you