На запит Польщі Україна прийняла надлишки електроенергії - яка ситуація зі світлом станом на 18 березня

Читать на русском

За добу енергетики відновили електропостачання понад 13,2 тисячі споживачів

Читать на русском
Міненерго
Міненерго про ситуацію зі світлом станом на 18 березня

За добу енергетики відновили електропостачання понад 13,2 тисячі споживачів

Україна на запит Польщі прийняла надлишки електроенергії. Дефіциту не передбачається, графіки відключень світла не застосовуються. Про це 18 березня повідомили у Міненерго.

Вчора, 17 березня, на запит Польщі до енергосистеми України передавалась електроенергія - з 11:00 до 15:00 сумарною величиною 1 200 МВт-год.  В аварійний короткостроковий ремонт виведено блок ТЕС, водночас після короткострокового ремонту підключено блок ТЕЦ. Для покриття потреб споживачів залучено резерви тепло- та гідрогенерації.

"Ситуація контрольована, система збалансована. Графіки відключень не застосовуються", - заявили у Міненерго. 

Через обстріл відключались дві повітряні лінії 110 кВ на Сумщині, знеструмлювались побутові споживачі і місцева ТЕЦ. Порушення в теплопостачанні не було. За дві години побутових споживачів заживлено. Також через численні пошкодження газопроводів та будинків відключено від постачання газу майже 1 400 абонентів у прикордонному населеному пункті.

Внаслідок обстрілів відключилась ПЛ-110 кВ на Харківщині, знеструмилась підстанція, яка живить побутових споживачів. Також ушкоджено системи газопостачання багатоквартирних будинків. Без постачання газу залишилось 150 абонентів.

Через бойові дії відключилась повітряна лінія на Чернігівщині, знеструмлено 370 споживачів у шести населених пунктах. У результаті ворожих атак пошкоджено підземний сталевий газопровід у Миколаївській області. Без газопостачання залишилось 16 абонентів.

Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС становить 15,52 метра. Цього достатньо для забезпечення потреб станції. На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 5 751 МВт-год. Також передбачається експорт – до 1 645 МВт-год.

"За добу енергетики відновили електропостачання понад 13,2 тисячі споживачів", - додали у Міненерго. 

Синхронізація з європейською енергосистемою

Синхронізація з європейською енергосистемою, яка відбулася 16 березня 2022 року, підвищила стійкість української енергосистеми. Про це розповідав голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький. Він зазначив, що об'єднання енергосистем майже одразу активізувало міждержавну торгівлю електроенергією. Це дозволило «Укренерго» у 2022 році заробити для держави тільки на доступі до міждержавних ліній електропередачі, через які відбувається торгівля електроенергією, 6 мільярдів гривень. І зараз Україна має гарні перспективи для розвитку цього торгового напряму.

"Спочатку нам дозволяли експортувати-імпортувати 100 МВт. Зараз ми можемо імпортувати – 1700 МВт, експортувати – 550 МВт. Тобто по імпорту в 17 разів було збільшено обсяги можливої торгівлі тільки за, по суті, півтора року. Надалі ми можемо збільшувати ще ці комерційні обміни", - вказував Кудрицький. 

Ми поспілкуємося з майором запасу та учасником війни Олексієм Гетьманом, щоб дізнатися його думку про можливе завершення терміну Володимира Зеленського на посаді президента 20 травня та передачу повноважень парламенту. Також ми обговоримо повідомлення видання "Дзеркало тижня" щодо звернення Офісу президента до Конституційного суду щодо цього питання. Приєднуйтесь до перегляду, щоб дізнатися більше про ці актуальні події та думки експерта.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.