Михайло Радуцький розповів, коли Верховна Рада прийме закон про канабіс

Информатор Украина

До закону про канабіс депутати надали більше 800 правок

Михайло Радуцький, голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування розповів Інформатору про долю скандального законопроєкту за реєстраційним номером 7457. Вона має вирішуватись у вересні 2023 року. 

Нагадаємо, що 13 липня 2023 року Верховна Рада 268 голосами підтримала в першому читанні законопроєкт «Про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов щодо розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни» (№7457). Після цього депутати за Законом мали час на подання правок до Закону, які розглядаються профільним Комітетом. Далі із рекомендаціями Комітету прийняти чи відхилити ті чи інші правки, Закон виноситься в сесійну залу на друге читання.

"Комітет закінчує обробку поправок до законопроєкту, які нам надали народні депутати, - розповів Радуцький. - Їх не так мало, але менше, ніж ми очікували. Ви знаєте, я навіть там програв суперечку. Я вважав, що їх буде більше. Комітет отримав трошки більше 800 поправок, з яких більше ніж 200 - це спамовські поправки - поставити кому в тому місці чи іншому, тощо".

За словами депутата, серед запропонованих поправок є корисні, але які саме він до розгляду Комітетом не готовий називати. " Зараз ми ще ведемо додаткові консультації з Міністерством внутрішніх справ і іншими відповідними структурами щодо їх правових аспектів ", - зазначив він.

За прогнозом Михайла Радуцького, до кінця вересня Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування розгляне правки щодо їх підтримки чи відхилення. " І будемо виносити його на голосування в залу Верховної Ради", - підсумував він. - Я сподіваюсь, що це вже не викличе стільки дебатів, тим більше, що, вибачте, але у нас є особисте прохання Президента: українці не мають залежати від чиїхось забобонів, це[канабіс- заув. Ред.] потрібно легалізувати".

Щодо програми " Доступні ліки", голова профільного медичного комітету Ради підкреслив, що фінансування медицини у Держбюджеті мають суттєво зрости.

"Вчора я, чесно кажучи, не міг заснути після звернення Президента, де анонсували додавання 24 мільярдів гривень до бюджету системи охорони здоров'я у Держбюджеті наступного року.Я впевнений, що ці гроші підуть і на збільшення фінансування програми " Доступні ліки". Поки що ми чекаємо, коли проєкт Держбюджету - 2024 поступить до Парламенту, я цифр ще не бачив ", - зазначив депутат.

«Доступні ліки» — урядова програма, що забезпечує повну або часткову оплату вартості деяких лікарських засобів з бюджетних коштів. Вона поширюється на лікування захворювань, які добре лікуються амбулаторно, проте часто призводять до інвалідності й смерті пацієнтів. 

Наталія Тютюненко

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.      

No ad for you