Лікарі перевірили, чи допомагають молитви хворим на ковід

Марія Майборода

Лікарі, заручившись письмовою згодою хворих, провели власне клінічне дослідження

Молитви про дивовижне зцілення широко поширені по цей день. І вчені неодноразово робили спроби з'ясувати, наскільки ефективними є подібні молитви, але без особливого успіху. Чергову спробу здійснили у розпал пандемії Covid-19 бразильські медики із приватної лікарні у Сан-Паулу.

Хоча деякі дослідження вказують на можливий слабкий зв'язок заздоровних молитов із прискореним одужанням пацієнтів, більшість учених ставляться до їх висновків дуже скептично і вказують на відсутність надійних методів вимірювання ефективності такого "втручання", пише ВВС

У розпал пандемії Covid-19 з вересня по грудень 2020 року вчені вирішили перевірити силу молитов. Для цього 200 дорослих пацієнтів з коронавірусом розділили на 2 групи. З огляду на відсутність специфічних ліків від нової інфекції, медики все одно могли запропонувати ковидним хворим лише симптоматичне лікування. А тому й основна мета експерименту була дуже проста: перевірити, чи вплинуть молитви про якнайшвидше одужання пацієнтів на відсоток летальних наслідків серед них.

Обидві групи пацієнтів отримували звичайну медичну допомогу "відповідно до прийнятого протоколу лікування коронавірусних пацієнтів". Єдина відмінність була в тому, що про одужання кожного з пацієнтів експериментальної групи тричі на день по 4 години молилися лідери християнської громади.

Молитися можна було у вільній формі, але медики закликали просити про збереження життя пацієнта, а також про відмову від штучної вентиляції легень та скорочення перебування хворого у лікарні. 

"Богословські знання кожного конкретного, хто молиться, неможливо оцінити об'єктивно", - визнають автори дослідження. "Проте їхня добровільна участь в експерименті та щира віра в ефективність заздоровної молитви були важливими критеріями при їх відборі".

Результати клінічних випробувань у обох групах виявилися практично ідентичними. І на частку смертей заздоровні молитви не вплинули зовсім: число загиблих від ковіда в обох випадках виявилося одним і тим же (по вісім осіб).

"Отже, молитви за одужання ковидних хворих - нехай і в рамках відносно невеликої вибірки - не мали жодного суттєвого впливу ні на загальний результат лікування пацієнтів, ні на його швидкість", - підсумували автори дослідження.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.

No ad for you