Леви, тигри і вовки посоромлені: науковці назвали найлютіших хижаків

Ольга Дяченко

Яка тварина найкращий мисливець, а яка - найгірший

Царство тварин повне хижаків і здобичі, причому деякі хижаки є просто таки надзвичайними вбивцями. Існує безліч способів упіймати їжу та, відповідно, багато способів оцінити, що саме створює успішного хижака. Вчені вирішили розібратись, яка ж тварина є найкращим мисливцем. 

Найочевидніший спосіб підійти до питання мисливської майстерності - це розглянути коефіцієнт вилову тварини - кількість разів, коли полювання було вдалим, дійшли висновку науковці, пише LIVEscience. Згідно з цим показником, не ті види, які ми асоціюємо з полюванням, такі як леви, тигри, вовки та інші великі хижаки, є найуспішнішими. Леви, до прикладу, вбивають приблизно в третині випадків, тоді як тигри досягають успіху лише в одному випадку з десяти.

Натомість першість отримала бабка, на яку не звертали уваги. Ці комахи разом зі своїми двоюрідними братами мухами-розбійниками мають до 97% вилову, і здатні з'їдати сотні комарів на день. 

Їхній успіх частково пояснюється надзвичайним зором. Бабки та їхні родичі мають складні очі, які дають їм майже 360 градусів зору, а їхній мозок здатний надзвичайно швидко обробляти сенсорну інформацію. Це дозволяє їм передбачати, куди рухатиметься жертва. А оскільки вони можуть рухати передніми та задніми крилами незалежно один від одного, бабки є вправними літунами та здатні рухатися назад.

Але є й інші визначення успіху полювання. Як правило, мисливці поділяються на один із двох таборів: тварини, які активно переслідують і атакують свою здобич, і тварини, які підстерігають, покладаючись на своє терпіння, щоб вполювати їжу. 

"Велика змія може сидіти на одному місці й чекати. І нарешті, коли потрібна тварина трапляється, вони хапають та вбивають її", - пояснюють досліднки тваринного світу. Так, скажімо, для пітонів, це може відбуватися усього два-три рази на рік.

Іншим способом оцінки мисливців серед тварин є розгляд адаптивності хижаків. Тут койоти є ймовірними переможцями, оскільки вони здатні полювати поодинці або в групі та ласувати чим завгодно, від лосенят до мишей. Їхня гнучкість допомогла їм процвітати в більшості середовищ існування, включаючи людські міста.

"Розуміння доступності ресурсів та їхнього використання робить вас дивовижним хижаком. Так, койоти чудово використовують усе, що є під рукою", - пояснюють вчені.

Третій критерій оцінки хижаків - інноваційність. Риба-лучник - тропічна риба, що мешкає в мангрових заростях Південно-Східної Азії - здатна оцінити відстань між собою та комахою, що сидить на листі, а потім може збити її точно спрямованим струменем води. На відстані 65 сантиметрів прицілювання риби-лучника точне майже на 100%.

Восьминоги так само успішно полюють за межами своєї природної стихії. Вони використовують свій легендарний "камуфляж" і здатність ненадовго виходити на сушу, щоб зловити здобич. 

Яка тварина найгірший мисливець

Дослідники переконані, що на це питання відповісти ще важче. Кожен вид, який полює, за визначенням є успішним, оскільки здатен підтримувати себе як популяцію. Але з точки зору абсолютного дивацтва перше місце посідає росомаха. Ці тварини дещо незграбні за формою, і їхня стратегія дивна. Росомахи полюють, лякаючи жертву криками та іншими гучними звуками. Однак, це спрацьовує не завжди. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.

No ad for you