Китай створить 23 ракети-камікадзе для захисту Землі від астероїдів

Читать на русском

Китай збирається створити космічний флот на базі ракет «Чанчжен-5» для захисту нашої планети

Читать на русском
Китай створить 23 ракети-камікадзе для захисту Землі від астероїдів

Китай збирається створити космічний флот на базі ракет «Чанчжен-5» для захисту нашої планети

Влада Китаю збираються створити космічний флот із 23 ракет-камікадзе. Ці ракети захищатимуть Землю від астероїдів, здатних знищити цілі міста.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на SCMP.

Китай збирається створювати ракети-камікадзе на базі власних важких ракет-носіїв «Чанчжен-5». Вони отримають назву «без’ядерні ударні засоби для зміни орбіти астероїдів». Китайські вчені запевняють, що проєкт без’ядерної корекції орбіти астероїдів вони зможуть реалізувати вже протягом 10 років. Цей флот зможе змінити орбіту астероїда до безпечної через три роки після старту ракети, у той час, як аналогічним проєктом NASA під назвою HAMMER (Hypervelocity Asteroid Mitigation Mission for Emergency Response) ракету потрібно виявити за 25 років, щоби створити необхідну кількість ракет, а запуски почати за 2 роки до можливого зіткнення. Китайська програма Assembled Kinetic Impactor пропонує те ж саме, але швидше і з удвічі меншими витратами.

Вчені NASA, які працюють над проєктом HAMMER, пропонують міняти орбіту небезпечних астероїдів без застосування ядерних зарядів. Для зміни орбіти досить запустити в астероїд десятки ракет, які завдяки своїй кінетичній енергії зможуть підправити його траєкторію. Ядерний вибух, своєю чергою, знищить астероїд, перетворивши його в мільйони менших частинок, які представлятимуть ще більшу небезпеку Землі. За розрахунками NASA, для усунення космічної загрози від такого небесного тіла, як астероїд Бенну, який наблизиться до Землі на вкрай небезпечну відстань через 100 років, потребують запуск 75 важких ракет Delta IV. Сукупно ракети мають нести не менш 400 тонн ударної маси (дефлекторів), щоби змінити орбіту астероїда на безпечну.

Ця роль рятівника є несподіваною, враховуючи, що Китай використовуватиме ті ж самі ракети, які вважалися загрозою для багатьох, включно зі Сполученими Штатами, усього кілька тижнів тому. У травні Китай за допомогою важкої ракети «Чанчжен-5» вивів на орбіту модуль своєї орбітальної станції, після чого 20-тонний перший ступінь ракети вирушив до Землі в неконтрольованому падінні. На щастя, велика його частина згоріла в атмосфері, а  уламки, що залишилися, впали в океан.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.