Керівнику Черкаської єпархії УПЦ МП повідомили про підозру через його пропаганду рашизму

Владлена Мачульська

Розслідування у цій справі триває

Керівник Черкаської єпархії УПЦ МП у публічних висловлюваннях серед священнослужителів і вірян та в офіційних коментарях поширював заклики, що порушують рівноправність громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності та переконань. Його звинувачують у розпалюванні міжконфесійної ворожнечі. У митрополита провели обшуки. 

Про це повідомили у Службі безпеки України. Під його керівництвом адміністратор відомчого сайту єпархії розміщував ворожі матеріали з пропагандистських сайтів РПЦ, серед яких "patriarchia.ru" та "pravmir.ru". У цих публікаціях представники країни-агресорки нав’язували ідеї рашизму та популяризували кремлівський режим. Тим самим сприяли загостренню внутрішньої ситуації в регіоні через розпалювання міжрелігійної ворожнечі. Під час обшуків за місцем проживання митрополита та у приміщенні єпархії оперативники знайшли:

  • комп’ютерну техніку та мобільні телефони;
  • мережеве сховище даних та зовнішній накопичувач;
  • друковані матеріали, які підтверджують злочинні дії.


Наразі керівнику Черкаської єпархії УПЦ МП повідомлено про підозру за ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України. Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх винних. Крім того, вирішується питання щодо кваліфікації дій інших причетних за ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників) Кримінального кодексу України. Варто додати, що на офіційному сайті Черкаської єпархії УПЦ МП сказано, що справу порушено проти її керівника митрополита Феодосія.

 

 

 

Що цьому передувало

Під час останнього обміну військовополоненими, який відбувся 16 лютого, Україна віддала росії священника Московського патріархату з Донецької області, який публічно виправдовував збройну агресію росії та підтримав псевдореферендум. Це допомогло поверненню 100 українських захисників. За даними "УП", йдеться про настоятеля Свято-Казанської парафії Горлівської єпархії УПЦ МП у селищі Ярова на Донеччині Миколу Зірку. У четвер, 16 лютого, СБУ на своєму сайті оприлюднила інформацію, що до 7 років засудили священнослужителя УПЦ Московського патріархату, який добровільно співпрацював з окупантами. Суд визнав його винним за ч. 5 ст. 111-1 ККУ ("колабораційна діяльність"). Йому загрожувало 7 років тюрми з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком 12 років з конфіскацією майна.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you