Їй говорили, що Україна її зрадила. Медик "Азовсталі" Еліна Мединіна розповіла про 5 місяців російського полону

Євген Прокопенко

Вона провела в Оленівській колонії майже 5 місяців, де її намагалися зламати, розповідаючи про зраду України

Через її руки пройшли сотні поранених. З іншими медиками вони ампутували кінцівки, оперували та витягали кулі. У цей час на Азовсталь росіяни скидали бомби. Не вистачало ліків. Щоб врятувати поранених, довелося вийти з заводу. Жінка потрапила у полон. Еліна Мединіна провела за ґратами в РФ 5 місяців. Мріяла про зустріч з мамою і до останнього не вірила окупантам, що Україна її зрадила.

Еліна Мединіна з 2020 року очолила Службу охорони здоров’я прикордонного загону у Маріуполі. З початком повномасштабного вторгнення, опинилася на території "Азовсталі". Згадує, з іншими медиками вони ампутували кінцівки, оперували та витягали кулі. З початком облоги, медикаментів не вистачало, а поранені надходили щодня. Допомогти ніхто не міг. 

"Нас обстрілювали з усіх видів зброї. Було розуміння, що коло звужується, а нам ніхто не може допомогти. Кожен день думаєш, загинеш чи ні. Але коли бачили, що хлопці хочуть йти в бій навіть з пораненнями, це надавало сил", - згадує дівчина. 

4,5 місяців пробула в Оленівці у полоні. Окупанти намагалися переконати, що Україна її зрадила. Але вона не вірила до останнього. Тепер Еліна вдома і вірить, ми переможемо. 

"Я впевнена, що ми переможемо. Ми сильна нація. Наша єдність допоможе побороти ворога", - переконує медикиня.

Попри все що сталося, вона мріє повернутися в Маріуполь. І переконана, що і далі буде визволяти його.

Бої за "Азовсталь"

Оборона «Азовсталі» ( також битва за «Азовсталь», штурм «Азовсталі»)— бойові дії, що тривали з 18 березня до 20 травня 2022 року на території маріупольського металургійного комбінату «Азовсталь» і на прилеглій території та відбувалися в рамках боїв за Маріуполь під час російського вторгнення в Україну. Бої вели Збройні сили України з одного боку, і окупаційні збройні сили РФ та підтримувана нею терористична організація так званої ДНР — з іншого. 

Полон захисників Маріуполя

Основну частину захисників «Азовсталі» російські окупанти утримували в селищі Оленівка та місті Новоазовськ на тимчасово окупованих територіях України. За деякою інформацію, командирів батальйону «Азов» російська сторона направила у Москву на територію Лефортовської тюрми.

29 червня відбувся обмін полоненими, внаслідок якого в Україну повернулося 144 оборонці України ,з них 95 оборонців Маріуполя та Азовсталі. Улітку почали з'являтися численні повідомлення про те, що російські окупанти готують так званий "суд" над захисниками «Азовсталі», який має відбутися 24 серпня 2022 року на День незалежності України. 22 серпня український президент Володимир Зеленський заявив, що якщо так званий "суд" відбудеться, Україна відмовиться від будь-яких переговорів з Росією. 24 серпня так званого "судового процесу" не відбулося.

В ніч з 21 на 22 вересня у Чернігівськії області на білорусько-українському кордоні відбувся обмін полоненими, в наслідок якого додому повернулося 200 оборонців України, з них 182 захисникі Азовсталі та Маріуполя. В той же час в Туреччині в місто Анкара прибули 5 командирів підрозділів, які боронили Азовсталь та Маріуполь - Прокопенко Денис, Паламар Святослав, Волинський Сергій Ярославович, Хоменко Олег Васильович та Шлега Денис Олексійович, бо їх також обміняли. По домовленостям вони повинні знаходитсь у Туреччині до кінця війни під відповідальність президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана.

Російська сторона ж отримала російского агента, якого Служба безпеки України заарештувала 12 квітня Медведчука Віктора Володимировича на 200 захисників України, та 55 російських військових, яких українські військові взяли у полон під час контрнаступу Збройних сил України в серпні-вересні 2022 на 15 командирів підрозділів, які боронили Азовсталь та Маріуполь. Також в цей час приземлився літак у Саудівськії Аравії, у якому було 10 іноземців, яки воювали за Україну, та яких російські окупанти взяли у полон. Їх також обміняли. З них один іноземець боронив Азовсталь та Маріуполь - це був британець Ейден Аслін. Серед обміняних іноземців було 5 громадян Великої Британії, 2 громадяни США, 1 громадянин Швеції, 1 громадянин Марокко та 1 громадянин Хорватії. Посередниками у цьому обміні були Туреччина та Саудівська Аравія.

Нагадаємо, 21 вересня з полону рашистів вдалось повернути захисників Маріуполя. Серед них військові "Азову". Обмін відбувся у Чернігівській області. 

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you