Історична подія! Повітряні сили повідомили про збиття над Київщиною установкою Patriot гіперзвукового "Кинджала"

Максим Голуб

Російським снарядам знайшовся достойний супротивник

6 травня Командувач Повітряних сил Микола Олещук розповів про збиття російської гіперзвукової ракети “Кинджал”. Перехопити ворожий снаряд вдалося завдяки установці Patriot. Ракету збили 4 травня під час нічної атаки по Києву.

Про це Олещук розповів на своєму офіційному каналі в Telegram. За його словами, гіперзвукову ракету Х-47 випустили з території росії. Пуск здійснював літак МіГ-31К. Рашисти розраховували, що під час активної атаки ракета, яку й так не часто вдається перехопити, точно досягне цілі. Проте, операторам Patriot вдалося знешкодити “Кинджал”.

“І ще одне, не потрібно бігти, як кажуть в Україні: поперед батька в пекло, завчасно оприлюднювати інформацію, якою може скористатися ворог! Ми обов’язково повідомлятимемо що, де, чим, і коли збили! На все свій час”, – додав Микола Олещук, натякаючи на активне обговорення збиття ракети в ЗМІ та соцмережах.

Збиття ворожого “Кинджалу” стало знаковою подією. Раніше це здавалося чимось неможливим. Гіперзвуковий снаряд перехопити дуже важко, а коли така можливість з’являється - завичай вже було пізно. Захисники українського неба постійно покращують свої навички та розуміння того, де і як ворог може здійснити удар, налаштовуючи техніку правильним чином.

Що відомо про “Кинджал”

Збиття ракети Х-47 4 травня стало першою подібною подією. “Кинджал” – це гіперзвукова ракета повітряного базування. Її представив путін у 2018 році, позиціонуючи, як “зброю нового покоління”. Стверджується, що крім звичайного наповнення вона може нести ядерні боєголовки до 480 кілограм. Швидкість ракети складає до 12 350 км/год, що перевищує швидкість звуку в 10 разів. Радіус ураження ракети з урахуванням дальності польоту літака становить близько 3 тисячі кілометрів.

Водночас, така ракета не є дешевим способом ведення війни. Один такий снаряд, за оцінками Forbes, може коштувати до 10 млн доларів чи навіть більше. Станом на листопад 2022 року ГУР оцінювало, що в росії могло залишитися близько 40 “Кинджалів”, а виробляти нові рф не може, оскільки для них потрібно близько 130 іноземних деталей.

Нагадаємо про нічну атаку дронів: скільки безпілотників збили над Дніпропетровщиною.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

 
No ad for you