Гриби дорожчі за життя: на деокупованих територіях активізувалися любителі ходити до замінованих лісів

Читать на русском

Рятувальники просять подбати про власні життя

Читать на русском
Гриби дорожчі за життя: на деокупованих територіях активізувалися любителі ходити до замінованих лісів

Рятувальники просять подбати про власні життя

20-го жовтня ДСНС України повідомило, що з початком «грибного сезону» до лісу вирішили відправитися навіть жителі деокупованих територій. Здебільшого, лісові масиви там не розміновані, тому вони наражають себе на смертельну небезпеку. Випадки підриву грибників на мінах уже офіційно зафіксовані. 

Про це рятувальники розповіли на своїй офіційній сторінці в Telegram. Невідомо, чи роблять вони це свідомо розуміючи небезпеку, чи проблема саме в необізнаності людей. Тим не менш, грибники на деокупованих територіях відправляють в лісові масиви, де ще не проходили роботи з розмінування. Іноді це закінчується трагедією. 

«Від початку осені вже відомі факти потрапляння грибників на міни. Є смертельні випадки. Ми вкотре наголошуємо на тому, що нині відвідування лісових масивів, парків і полів категорично заборонене, адже це може вартувати вам здоров’я і життя!», – наголосили в ДСНС. 

Рятувальники також порадили користуватися мобільним застосунком «Розмінування України». Він допомагає побачити небезпечні зони в конкретних місцевостях. Через нього також можна оперативно повідомляти ДСНС про підозрілі знахідки, аби сапери та інші спеціалісти могли швидко знешкодити об’єкт. Застосунок також має важливі дані про найбільш розповсюджені види небезпечних предметів. Також там є інструкція, як потрібно себе поводити при знаходженні того чи іншого предмету. 

Завантажити «Розмінування України» можна за наступними посиланнями: 

Небезпечні знахідки як наслідки війни

Одним з наслідків військових дій на території України є розкидані в неочікуваних місцях боєприпаси. Це можуть бути ракети чи бомби, які не вибухнули при падінні, залишки вибухівки, патрони, гранати, міни і т.д. Усі вони несуть в собі приховану небезпеку – вибух може статися через найменше зовнішні втручання. Достатньо випадково зачепити кинутий снаряд, і він може здетонувати. Саме тому небезпечно пересуватися по неперевірений території, та й навіть перевірка не дає 100% гарантії, що десь не залишилася маленька гранатка, яку просто не вдалося помітити в кущах чи під землею. 

Окремим пунктом підвищення ризику є злочинні дії росіян. Недолугі створіння навмисно заміновують будинки, вулиці, ліси та навіть будь-які предмети побуту, і залишаються все це на територіях, з яких тікають. Будь-який предмет у такому випадку на деокупованій території є потенційно вибухонебезпечному. Не варто розцінювати речі, як безпечні, доки їх не перевірять експерти. Рашисти роблять все, аби вбити якомога більше наших людей. 

Нагадаємо, що відбувається в Енергодарі. Чому російські окупанти тікають з міста.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.